Aktualności

Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj  wraz ze swoim pomocnikiem Elfem. Tego dnia, zgodnie z pomysłem Samorządu Uczniowskiego, społeczność szkolna zadbała o czerwony stój lub przebranie i oczywiście piękne mikołajkowe czapki. Uczniowie otrzymali paczki pełne słodyczy. Humor dopisywał wszystkim a najbardziej przejęci byli najmłodsi uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki. Do zobaczenia za rok Mikołaju i Elfie! Dziękujemy za miłą wizytę!

Dyskoteka Andrzejkowa

"Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze ...."

" ... Gdy święty Andrzej ze śniegiem przybieży, sto dni śnieg na polu leży"

Andrzejki to ostatnia chwila do wróżb i zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 30 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Podczas imprezy nie zabrakło wróżb i zabaw. Były one miłym przerywnikiem w szalonej zabawie i cieszyły się ogromnym powodzeniem. Oczywiście wierzymy, że wszystkie się spełnią, a zwłaszcza te dobre ...

Odbyła się także zabawa andrzejkowa zorganizowana przez uczniów klasy VII oraz II i III-ich klas gimnazjalnych. Imprezę uczniowie przygotowywali przez trzy tygodnie metodą projektu. Każda z pięciu grup miała inne zadanie a połączenie efektów dało świetną zabawę. Uczestnicy mogli skorzystać z bardzo różnych, przygotowanych przez koleżanki i kolegów wróżb oraz wziąć udział w dyskotece. Tańce co kilka minut przerywały konkursy zorganizowane przez jedną z grup. Zwycięzcy otrzymywali batony a uczestnicy dla pocieszenia po cukiereczku. Wszystko świetnie się udało. Zapraszamy na następny raz.

Odblaskiem po oczach !!!

24 listopada w ramach akcji "Odblaskiem po oczach" zawodnicy Anwilu i pracownicy Komendy Miejskiej Policji przekazali uczniom naszej szkoły kamizeli i opaski odblaskowe. Policjanci przypomnieli o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa na drodze i obowiązku noszenia elementów odblaskowych, gdy poruszamy się po zmierzchu poza terenem zabudowanym. Dzieci otrzymały również pamiątkowe autografy od Michała Nowakowskiego i Bartosza Matusiaka.

Spotkanie z Panią Leśnik

24 listopada przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z panią leśnik - pracownikiem Nadleśnictwa we Włocławku. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom zawodu leśnika oraz uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody. Pani leśnik opowiadała dzieciom o różnych gatunkach ptaków, o ich zwyczajach oraz o szczególnych ptasich potrzebach w porze zimowej.
Dzieci otrzymały instrukcję jak należy dbać o ptaki i w jaki sposób im pomagać przetrwać zimę. To była wspaniała lekcja przyrody...

Dziękujemy !

Zebranie z rodzicami

Dnia 23 listopada 2017 roku odbędzie się zebranie z rodzicami przedszkolaków oraz uczniów klas I-VII oraz II i III gimnazjum dotyczące postępów w nauce i zachowaniu.

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE - godz. 16.00

SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM - godz. 16.30

Święto Niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p.Renaty Kwiatkowskiej przygotowali przedstawienie słowno-muzyczne pt. "Wstań Polsko moja, uderz w czyn". Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych. Barwy narodowe, hymn oraz własnoręcznie wykonane kotyliony przez klasy młodsze podkreśliły patriotyczny charakter apelu.

Światowy Dzień Postaci z Bajek

Światowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest 5 listopada, w dzień urodzin jednego z najwięszych twórcow bajek - Walta Disneya. Z okazji tego święta przedszkolaki odwiedziła Pani bibliotekarka, która zabrała dzieci w podróż do bajkowej krainy. najpierw dzieci uważnie wysłuchały baśni H.CH. Andersena, a później odbyły się zabawy wymagające znajomości treści bajek i baśni. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie, opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Dzieci świetnie radziły sobie z zadaniami.

Dziękujemy Pani bibliotekarce za ciekawe zajęcia.

Mądre bajki uczą, wychowują i rozwijają wyobraźnię ...

Wizyta w fabryce bombek w Gnieźnie

25 października uczniowie klas II-IV wraz z wychowawczyniami odwiedzili fabrykę bombek w Gnieźnie. Podczas zwiedzania zakładu produkującego świąteczne ozdoby, uczniowie poznali wszystkie etapy ręcznej produkcji szklanych bombek: od szklanej rurki po gotowy produkt ze sklepowej półki. Na zakończenie uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, podczas których każdy mógł udekorować bombki według własnego pomysłu. Każde dziecko na pamiątkę pobytu w fabryce otrzymało bombkę z własnym imieniem. Wycieczka dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Występy cyrkowe

Dzień Edukacji Narodowej

16 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej, połączona z uroczystością ślubowania klas pierwszych oraz pasowania na przedszkolaka. Podczas występu pod okiem starszych koleżanek: Wiktorii Zamerskiej, Natalii Kmieć i Wiktorii Woźniak zaprezentowały się wszystkie grupy przedszkolne i pierwszaki. Wysłuchaliśmy również piosenki Ryszarda Rynkowskiego pt.:"Pięknie żyć" w wykonaniu Mileny Konwerskiej i Natalii Reznerowicz oraz uczniów klasy piątej i szóstej. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły serdeczne życzenia.

Additional information