Aktualności

Dzień Zdrowej Żywności

11 października w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowej Żywności, którego celem jest propagowanie wśród uczniów nawyków zdrowego odżywiania. Tego dnia uczniowie mogli pochwalić się swoimi zdolnościami kulinarnymi a przede wszystkim pomysłowością, przygotowując smaczne i zdrowe kanapki oraz sałatki. Na zakończenie przy stolach udekorowanych koszami warzyw i owoców odbyła się smakowita degustacja.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września w naszej szkole obchodziliśy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji podczas przerw uczniowie mogli przystąpić do EGZAMINU Z TABLICZKI MNOŻENIA. W tym roku egzaminatorami byli uczniowie klasy piątej: Marcel Szafrański, Marta Błaszczyk, Oktawia Wojciechowska, Maciej Nowak i Natalia Kmieć.

Egzamin polegał na wylosowaniu karteczki z 5 przykładami do rozwiązania. Jeśli uczeń podał 5 poprawnych odpowiedzi – zdobywał tytuł EKSPERTA W ZAKRESIE TABLICZKI MNOŻENIA 2017. Jeśli się pomylił, egzamin był niezdany a można było go powtórzyć dopiero na kolejnej przerwie.

Celem akcji było zachęcenie wszystkich uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po powrocie wakacji. Pomysłodawcą i głównym organizatorem tego matematycznego święta jest polski nauczyciel Andrzej Grabowski oraz wydawnictwo „Rachmistrz”.


Niecodzienna lekcji muzyki ...


Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018

4 września do naszej szkoły przybyli nauczyciele, uczniowie oraz rodzice. Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego część artystyczną pod okiem p. Anny Laskowskiej i p. Anny Wojtczak przygotowała klasa V. Uczciliśmy również 78 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej Barbara Marek. W nowym roku szkolnym zgodnie z reformą oświaty w naszej szkole będą funkcjonowały klasy I – VII, oddziały przedszkolne oraz oddziały gimnazjalne, natomiast w klasach pierwszych, czwartych i siódmych będzie wdrażana nowa podstawa programowa. Po przemówieniu Pani Dyrektor uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

Wychowawcy klas w roku szkolnym 2017/2018:

 • Oddział przedszkolny 3,4 -latki: Katarzyna Dorsz
 • Oddział przedszkolny 5 -latki: Anna Stokwisz-Ozdoba
 • Oddział przedszkolny 6 -latki:
 • Klasa I - Jolanta Rosół
 • Klasa II - Henryka Wiśniewska
 • Klasa III - Krystyna Kołosowska
 • Klasa IV - Anna Wojtczak
 • Klasa V - Anna Laskowska
 • Klasa VI - Krystyna Makowska
 • Klasa VII - Anita Rafalska
 • Klasa II gimnazjum: Małgorzata Ławińska
 • Klasa IIIa gimnazjum: Jolanta Stępień
 • Klasa IIIb gimnazjum: Renata Kwiatkowska

W nowym roku szkolnym życzymy uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów i satysfakcji.


Zebranie z rodzicami

Dnia 27 września 2017 roku o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami przedszkolaków oraz uczniów klas I-VII oraz II i III gimnazjum.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Zapraszamy na inaugurację roku szkolnego 2017/2018, która odbędzie się 4 września 2017 o godzinie 9:00 na dużej sali gimnastycznej.

Odjazdy autobusu szkolnego z przystanków w dniu rozpoczęcia roku szkolnego odbędą się o 50 minut później niż zwykle.

Dyrektor Szkoły Podstawowej zaprasza trójki klasowe (oddziały przedszkolne, szkoła podstawowa i gimnazjum) na spotkanie dotyczące spraw związanych z ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci na terenie szkoły w roku szkolnym 2017/2018. Spotkanie odbędzie się po uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego na sali gimnastycznej ok. godziny 10.30.

W roku szkolnym 2017/18 wszyscy uczniowie z klas I-VII oraz z klas II-III gimnazjum otrzymają darmowe podręczniki i materiały ćwiczeniowe. Podręczniki są własnością szkoły i będą wypożyczane uczniom na jeden rok szkolny we wrześniu.

Dotacja na podręczniki nie obejmuje jedynie religii.

Informacje na temat podręczników do oddziałów przedszkolnych zostaną podane przez wychowawców poszczególnych oddziałów na początku września.


Zebranie z rodzicami

Dnia 25 kwietnia 2017 roku o godzinie 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami przedszkolaków oraz uczniów klas I-VI. Prosimy wszystkich rodziców o przybycie.


Wyniki rekrutacji do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2017/2018

Lista dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych - tutaj.


Pierwszy Dzień Wiosny

Zgodnie ze szkolną tradycją pierwszy dzień wiosny jest w naszej szkole Dniem Samorządności. Tego szczególnego, kolorowego dnia w szkole rządzą najstarsi uczniowie, którzy wcielają się w rolę dyrektora, wychowawców i nauczycieli. Symboliczny klucz do szkoły trafił w ręce przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. W wiosenny nastrój wprowadziło wszystkich przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy trzeciej.

Additional information