Aktualności


Cyrkowy występ

7 listopada zawitał do nas cyrk "HECA". Dzieci bawiły się świetnie, oglądając tresowane zwierzątka, magiczne sztuczki oraz popisy akrobatyczne na małym rowerku z obręczami. Były nie tylko widzami, ale i próbowały swych talentów cyrkowych włączając się czynnie do zabawy.


Szkolny Dzień Języków Obcych

Kuchnia, śpiew, taniec, teatr .... 27 października obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Tego dnia uczniowie mieli okazję obejrzeć "Czerwonego Kapturka" w wersji angielskiej oraz mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami podczas konkursu "Must be the music". Stałym i chyba najbardziej lubianym elementem tego święta był warsztat kulinarny i degustacja narodowych potraw kuchni polskiej, włoskiej, greckiej czy hiszpańskiej. Na zakończenie wszystkich podjętych tego dnia działań, łączących elementy nauki i zabawy - odbyła się szkolna dyskoteka.


Dzień Edukacji Narodowej

14 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Tego dnia uczniowie mieli okazję podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za ich codzienną pracę, ponadto odbyło się pasowanie i ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz przedszkolaków. Było to ważne wydarzenie nie tylko dla uczniów, ale także dla ich rodziców i wychowawców: Pani Henryki Wiśniewskiej – klasa I, Pani Katarzyny Dorsz - odział 3/4 - latków i Pani Gabrieli Drożdżewskiej – oddział przedszkolny 5/6 - latkow. Starsi uczniowie poprosili pierwszoklasistów o wykazanie się nowymi wiadomościami. Wszyscy wzorowo zdali swój pierwszy egzamin. Pokazali, że zasłużyli na zaszczytne miano ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wieńcu. Następnie Pani Dyrektor Barbara Marek pasowała pierwszaków symbolicznym ołówkiem, co oznaczało oficjalne przyjęcie ich do społeczności szkolnej.


IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do udziału w ogólnopolskiej akcji przypominania sobie tabliczki mnożenia po wakacjach. Od wtorku 27 września uczniowie przygotowywali plakaty ułatwiające zapamiętywanie wyników z tabliczki mnożenia.  Szkolne korytarze zapełniły się plakatami i dekoracjami. W czwartek na lekcjach matematyki uczniowie utrwalali tabliczkę mnożenia poprzez gry i zabawy, natomiast wśród uczniów klasy szóstej zostali wyłonieni egzaminatorzy: Agnieszka Uchańska, Marta Matrejek i Sebastian Kurlapski. Szkolnym koordynatorem akcji była p. Anna Wojtczak.

30 września nastąpiła uroczysta inauguracja VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Dzień rozpoczął się krótkim apelem połączonym ze Szkolnym Turniejem Szybkiego Mnożenia  dla uczniów klas III – VI. Najszybciej liczącą klasą okazali się czwartoklasiści.  Następnie komisja egzaminacyjna dyżurowała w pracowni komputerowej na każdej przerwie lekcyjnej, czkając na uczniów, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę z zakresu tabliczki mnożenia i uzyskać tytuł MT EXPERT. Chętnych nie brakowało, dzieci podeszły do zabawy z wielkim entuzjazmem. Wszystkim ten dzień sprawił wiele radości, a tym, którzy dodatkowo zdali egzamin - dał mnóstwo satysfakcji.


Spotkanie Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej

27 września odbyło się spotkanie nauczycieli i rodziców poświęcone dyskusji dotyczącej potrzeb naszej szkoły. Szkolne zespoły zadaniowe wspólnie z przedstawicielami Rady Rodziców zaplanowały pracę szkoły w zakresie: programu wychowawczego, programu profilaktyki oraz programu podnoszenia efektów kształcenia na bieżący rok szkolny. Ustaliliśmy również plan pracy szkoły na kolejne pięć lat.

Dyrektor Szkoły wraz z gronem pedagogicznym serdecznie dziękują wszystkim rodzicom, którzy poświęcili swój czas, za przekazane propozycje, pomysły i zaangażowanie.


Szkolny Dzień Zdrowej Żywności

Dzień Zdrowej Żywności, zorganizowany 23 października - jak co roku, cieszył się dużą popularnością wśród całej społeczności szkolnej. W programie artystycznym poświęconym promocji zdrowego stylu odżywiania się wystąpili uczniowie klasy szóstej. Przedszkolaki i pierwszaki wykonywały prace plastyczne a pozostali uczniowie klas II - VI pod okiem wychowawców przygotowywali smaczne i zdrowe sałatki, surówki i kanapki. Na zakończenie odbyła się wspólna degustacja wszystkich potraw.Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Pierwszego września powitaliśmy nowy rok szkolny. Uczniowie klasy czwartej i piątej pod opieką p.Krystyny Makowskiej i p. Henryki Wiśniewskiej przygotowały krótki program artystyczny.

Pani dyrektor Barbara Marek serdecznie powitała wszystkich uczniów naszej szkoły, a w szczególności uczniów klas pierwszych i przedszkolaków, grono pedagogiczne, rodziców oraz pracowników administracji i obsługi, życząc wszystkim wytrwałości oraz sukcesów dydaktycznych i wychowawczych. Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

Zmiany, które czekają nas w nowym roku szkolnym to przede wszystkim:

 • Od roku szkolnego 2016/2017 obowiązkiem szkolnym objęte będą dzieci od 7. roku życia. Natomiast dziecko sześcioletnie ma obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego.

  Read more...


 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 w czwartek 01 września br. o godzinie 9:00


  ZEBRANIE Z RODZICAMI

  Informujemy, że w środę 27 kwietnia br. o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów wszystkich klas oraz oddziałów przedszkolnych.


   

  INFORMACJA

  W sekretariacie szkoły od dnia 01 kwietnia br. można pobierać druki wniosków RODZINA 500PLUS.

  Pracownicy szkoły nie udzielają informacji i wyjaśnień.

  Wypełnione druki należy składać w Brzeskim Ośrodku Pomocy Społecznej na pierwszym pietrze (w przychodni) pokój nr 32.


  Additional information