INFORMACJE

Przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wieńcu funkcjonują cztery oddziały przedszkolne:

  • BIEDRONKI
  • MISIE
  • KRASNOLUDKI
  • ŻABKI

Usługi świadczone przez przedszkole w zakresie podstawy programowej wychowania przedszkolnego obejmujące: nauczanie, opiekę i wychowanie dzieci są realizowane bezpłatnie w wymiarze 5 godzin dziennie (7.30 - 12.30). Odpłatność rodziców za świadczenia pełnione przez przedszkole w czasie przekraczającym 5 godzin dziennie wynosi 1,00 zł za godzinę.

Rodzice/opiekunowie otrzymują przez e-dziennik Librus informację dotyczącą wysokości opłat za posiłki i pobyt za dany miesiąc i zgodnie z deklaracją dokonują opłat przelewem do 10 każdego miesiąca na podane poniżej numery kont:

POBYT

62 9550 0003 2003 0022 6341 0002

W tytule: Imię i nazwisko dziecka, miesiąc, za któy dokonywana jest opłata oraz dopisek Przedszkole Wieniec

OBIADY

38 9550 0003 2003 0024 7287 0003

W tytule: Imię i nazwisko dziecka, miesiąc, za któy dokonywana jest opłata oraz dopisek Szkoła Podstawowa Wieniec lub Przedszkole Wieniec

Uwaga ! Dziecko z przedszkola mogą odbierać tylko osoby dorosłe, upoważnione i trzeźwe.

 

 

Jak ułatwić dzieciom start przedszkolny ?

Nie przeciągaj pożegnania w szatni, pomóż dziecku rozebrać się, pocałuj je i wyjdź.

Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu; jeśli zrobisz to chodź raz, będzie wiedziało, że łzami można wymusić wszystko.

Nie obiecuj „jeśli pójdziesz do przedszkola, to coś dostaniesz”, kiedy będziesz odbierać dziecko, możesz dać mu maleńki prezencik, ale nie może to być forma przekupstwa.

Kontroluj się co mówisz. Zamiast „Już możemy wracać do domu”, powiedz „Teraz możemy iść do domu”. To niby mała różnica, a jednak pierwsze zdanie ma negatywny wydźwięk.

Nie wymuszaj na dziecku, żeby zaraz po przyjściu do domu opowiedziało, co wydarzyło się w przedszkolu, to powoduje niepotrzebny stres.

Jeśli dziecko przy pożegnaniu płacze, postaraj się, żeby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola tato, rozstania z tatą są mniej bolesne.

Pamiętaj; żegnaj i witaj swoje dziecko zawsze uśmiechem!