Aktualności

Powiatowy Konkurs Fizyko-Chemiczny „Molekuła”

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Wieńcu zaprasza do udziału w
I Powiatowym Konkursie Fizyko-Chemicznym „ Molekuła”. Nad konkursem objęli patronat honorowy: Starosta Włocławski pan Roman Gołębiewski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Brześć Kujawski pan Tomasz Chymkowski.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z orzeczeniami PPP o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim. Konkurs jest dwuetapowy.

Dla uczestników przewidziane są nagrody i dyplomy.

I etap - termin nadsyłania prac do 27.01.2020 r

II etap - finał konkursu - 25.02.2020 r

Regulamin konkursu oraz karta uczestnictwa w do pobrania:

Koordynator konkursu: Jolanta Wilczyńska - nauczyciel chemii i fizyki.

tel. szkoła: 54-252-68-93 e-mail: molekuł JLIB_HTML_CLOAKING


I GMINNY FESTIWAL PRZEDSZKOLNEJ PIOSENKI
„NA DESZCZOWE DNI”

Szkoła Podstawowa w Wieńcu serdecznie zaprasza
dzieci z Przedszkoli i Oddziałów Przedszkolnych znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Brześć Kujawski  do udziału w I GMINNYM FESTIWALU PRZEDSZKOLNEJ PIOSENKI „NA DESZCZOWE DNI”.

Festiwal odbędzie się 28 listopada 2019 roku
w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Wieńcu

więcej informacji


#Szkoła pamięta

W celu upamiętnienia ważnych postaci i wydarzeń w ramach akcji „Szkoła pamięta”:

Read more...


Zaproszenie na Bal Wszystkich Świętych


KÓŁKO SZACHOWE

Brzeskie Towarzystwo Sportowe "Olimpia" zaprasza na bezpłatne zajęcia KÓŁKA SZACHOWEGO dla dzieci i młodzieży do lat 18.

Zajęcia będą odbywały się w każdy poniedziałek (zmiana terminu) o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej w Wieńcu w sali nr 8.

Pierwsze spotkanie - środa 16 października 2019 godz. 17.00

Więcej informacji


#CODEWEEK2019

Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce, świętujemy Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019.

Europejski Tydzień Kodowania to …

wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem.

Po co uczyć dzieci programowania?

Po co nam to programowanie? To nie tylko ścieżka kariery. To przede wszystkim nauka, która daje szansę na zdobycie uniwersalnych kompetencji – kluczowych nie tylko dla dzieciaków, ale i bardzo przydatnych w dorosłości. Wbrew popularnej opinii - programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Projektowanie prostych komputerowych algorytmów daje dzieciom poczucie sprawczości oraz uczy zadaniowego podejścia do problemów. Praca w zespołach, czy szukanie wspólnych rozwiązań, pomagają doskonalić także kompetencje społeczne. Nie trzeba być matematycznym orłem, by być świetnym programistą.

W tym roku również nasza szkoła włączyła się w Code Week  poprzez organizację warsztatów z programowania wizualnego/blokowego w języku Scratch. Podczas zajęć uczniowie klasy V,VI ii VII stworzą własna cyfrową opowieść i zaprezentują wykonane przez siebie prace. Każdy uczestnik otrzyma indywidualny certyfikat uczestnictwa.

Nasze wydarzenie zostało zarejestrowane na mapie wydarzeń #CodeWeek2019.

Link: https://codeweek.eu/view/214689/tworzymy-cyfrowa-opowiesc


Święto Edukacji Narodowej

14 października 2019 roku (poniedziałek) obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu uczniowie klas I-VIII nie mają zajęć dydaktycznych. Dla uczniów, których rodzice pracują zawodowo i nie mogą zapewnić opieki, szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze. Informację na ten temat należy przekazać  wychowawcy klasy przez e-dziennik lub telefonicznie 54 252 68 93.

O godzinie 10.00 odbędzie się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której uroczyste ślubowanie złożą uczniowie klasy pierwszej a dzieci, które po raz pierwszy zostały przyjęte do oddziałów przedszkolnych, zostaną pasowane na przedszkolaka. Uczniów obowiązuje strój galowy.

  • Dowóz uczniów do szkoły w dniu 14 października 2019: Lipiny 9.15, Wieniec Zalesie 9.20, Wieniec Zdrój 9.25, Machnacz 9.30, Słone 9.35, Kąty  9.40
  • Odwoź uczniów o godz. 12.00
  • Świetlica szkolna funkcjonuje do godziny 16.30

DODATKOWE BEZPŁATNE ZAJĘCIA Z JĘZYKA  ANGIELSKIEGO DLA KLAS I – VI

Od 7 października rozpoczynają się bezpłatne dodatkowe zajęcia dla uczniów naszej szkoły organizowane przez Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim we współpracy z firmą LPP w ramach projektu społecznego LPP „Brześć Kujawski w Centrum Uwagi”.
Zajęcia poprowadzą nauczyciele ze Szkoły Języków Obcych Oxford School zgodnie z następującym planem.

  • klasa I piątek godz. 13.25-14.10
  • klasa II piątek godz. 14.15-15.00
  • klasa III i IV środa godz. 14.15-15.00
  • klasa V i VI poniedziałek godz. 14.15-15.00

W zajęciach będą uczestniczyli uczniowie, którzy w terminie do 15 września 2019 roku oddali podpisane przez rodziców/opiekunów deklaracje udziału w/w zajęciach.


Nasza szkoła laureatem konkursu #OSEWyzwanie"

Informujemy, że Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie dokonała rozstrzygnięcia i przyznała nagrody. Do konkursu zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski, w tym nasza! Miło nam poinformować, że jesteśmy jedną z 764 szkół która otrzyma nagrody!

Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie jest mobilna pracownia multimedialna, dzięki której szkoła będzie mogła prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

Podstawą do przyznania nagrody była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu. Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców, które zgłosiły się do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na ten konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”, której autorką w naszej szkole była Julia Gralak z klasy VI. Szansę na wygraną zwiększało przystąpienie naszej szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

Nagrody przyznane w konkursie #OSEWyzwanie zostaną przekazane do szkoły w bieżącym roku szkolnym 2019/20.


SYSTEM KONTROLI DOSTĘPU

W środę 18 września 2019 uczniowie klas II-VIII otrzymają od wychowawców karty dostępu do szkoły. Od czwartku 19 września wejścia i wyjścia na teren szkoły będą rejestrowane przy pomocy otrzymanych kart i czytnika (czytnik został zamontowany przy drzwiach wejściowych do szkoły). Każde użycie karty będzie rejestrowane.  Zdefiniowane harmonogramy czasowe pozwolą uczniom wejść i wyjść tylko w określonych godzinach. Celem wdrożonego rozwiązania jest poprawa bezpieczeństwa dzieci w szkole.

Uczniowie klasy I otrzymają karty dostępu wraz z dodatkową funkcją e-legitymacji w terminie późniejszym (z uwagi na nieodręcznie przez wszystkich uczniów klasy I zdjęć do e-legitymacji).

Karty dostępu dla przedszkolaków odbierają rodzice w sekretariacie szkoły od godziny 13.00. Odbiór karty przedszkolaka będzie wymagał potwierdzenia. Od października karty dostępu będą również służyły do naliczania opłat za pobyt dzieci w przedszkolu.

Przedszkolaki i wszyscy uczniowie klas I-VIII otrzymują karty bezpłatnie.

W przypadku zgubienia karty została utworzona strona dla rodziców do zamawiania:

  • DUPLIKATÓW kart dla uczniów,
  • dodatkowych kart dla rodziców przedszkolaków.

Link do zamawiania kart: http://karty.syntio.pl/wieniec

Uwaga! Duplikat karty dla ucznia należy zamówić wyłącznie w przypadku zagubienia karty.  Po wprowadzeniu przez nas nowego numeru karty poprzednia karta staje się nieaktywna.

Cena duplikatu karty lub dodatkowej karty: 10zł
Kroki zamawiania karty:

1. Wejście w link

2. Wybranie z listy karty dla ucznia lub opiekuna i Wybranie  ilości kart.

3. Uzupełnienie danych, o które poprosi system ( imię, nazwisko, klasa/grupa , dane opiekuna)

4. Przejście do płatności

5. Odbiór karty w sekretariacie  (czas oczekiwania do 14 dni)


Additional information