Aktualności

Warsztaty kreatywne

24 i 25  listopada 2015r. w naszej szkole odbyły się warsztaty artystyczne. Najmłodsi uczniowie  wzięli udział w plastyczno-technicznych warsztatach, które poprowadziły panie Karolina Wilczak i Oktawia Pietrasiak. Z ogromnym przejęciem  dzieci  wyrabiały masę gipsową, a potem  zapełniały przygotowane formy i czekały na wyschnięcie odlewów.  Wśród gotowych prac były szopki bożonarodzeniowe, słoneczniki,  warzywa i owoce. Następnego dnia uczniowie klas 4-6 oraz zainteresowani rodzice uczestniczyli w kreatywnych zajęciach prowadzonych przez panią Agnieszkę Przybysz.  Tematem zajęć było wykonanie ozdób choinkowych.  Warsztaty rozwijały wyobraźnię i zdolności plastyczne dzieci oraz stanowiły atrakcyjną formę edukacji artystycznej. 

"Dzisiaj wielka jest rocznica ..."

Dnia 10 listopada 2015r. na sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel z okazji przypadającej w tym roku 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto państwowe obchodzone jest 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W  1918 roku nasza Ojczyzna, odrodzona i niezależna, po 123 latach nieobecności, powróciła na polityczną mapę świata.
Akademię przygotowali uczniowie klas szóstej i czwartej.Zapoznanie z zawodem

Podobnie jak w roku ubiegłym rodzice brali czynny udział w życiu szkoły. Przybliżyli dzieciom pracę pielęgniarki i fryzjera.


Happy Halloween

W czwartek 29 października do naszej szkoły zawitają śmieszne duszki, stworki i potworki, które będą miały za zadanie przybliży nieco kulturę i tradycję krajów anglojęzycznych poprzez zabawę.

 

PLAN DNIA

8.10-8.55 Zajęcia edukacyjne

9.00- 9.45 Zajęcia edukacyjne

10.00- 10.15 Miniprzedstawienie w wykonaniu uczniów klasy VI

10.20-11.00 warsztaty kulinarne w klasach

11.00-11.30 zabawy w klasach

11.30-11.50 przerwa obiadowa (prezentacja wykonanych potraw na korytarzu dolnym)

11.30-12.00 zabawa przy muzyce dla 3,4-latków

11.50-13.00 degustacja potraw

- dla klas młodszych 0,I,II – zabawa przy muzyce

- dla klas starszych III-IV oraz V-VI- projekcja filmowa


Od 16.00 do 18.00 zapraszamy uczniów klas III-VI

na dyskotekę halloweenową.


Warsztaty plastyczne

Zapraszamy uczniów klas IV-VI oraz chętnych rodziców do wzięcia udziału w warsztatach plastycznych nt. "Ozdabianie bombek" , które odbędą się 24 listopada w godzinach 8:10-9:30.

Warsztaty prowadziła będzie p. Agnieszka Przybysz.

Cena:

15zł - bombka

25zł - bombka + stojak

 


 

I już po ślubowaniu ...

Dzień 14 października 2015 roku w naszej szkole był bardzo ważny dla uczniów klasy I i przedszkolaków. Do tego bardzo szczególnego dnia najmłodsi uczniowie przygotowywali się od początku roku szkolnego. Wypowiedzieli słowa swojego pierwszego ślubowania i przez Panią Dyrektor zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły i przedszkolaków. Na koniec zaprezentowali się w krótkim programie słowno-muzycznym. Prezentom, życzeniom i wszelkim radościom nie było końca, ponieważ uczciliśmy również przypadające w tym dniu Święto Edukacji Narodowej.  Od rana w czasie spotkań z wychowawcami w klasach uczniowie dziękowali nauczycielom za trud nauczania i wychowania. Podczas  akademii pani dyrektor Barbara Marek podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w kształcenie młodego pokolenia, życząc wytrwałości, sukcesów i radości z pracy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.


Byliśmy w stolicy ...

13 października 2015 roku 35 - osobowa grupa uczniów  naszej szkoły  wraz z opiekunkami  udała się na wycieczkę do Warszawy. Wcześnie rano, bo o 6.30 ( było jeszcze ciemno) zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od podróży metrem. Tutaj spotkaliśmy się z panią przewodnik. Następnie  udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich. Podziwialiśmy pomnik Fryderyka Chopina umieszczony wśród pięknej zieleni oraz słynną ławeczkę. Duże wrażenie zrobił na wszystkich Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb, przedstawiających sławnych autorów dramatycznych. Zachwycaliśmy się także florą i fauną tego parku.

Read more...


W związku z Dniem Nauczyciela, w środę 14 października 2015r. zajęcia odbywały się będą w godzinach 8:30-10:30. Wszyscy uczniowie w tym dniu przychodzą w stroju galowym bez teczek.

Informacja dla dojeżdżających: autobus na poszczególnych przystankach będzie pół godziny później niż zwykle, powrót po zakończeniu akademii, czyli o godzinie 10:30.

 


Październik rozpoczęliśmy zdrowo...

W czwartek pod hasłem O ZDROWIE DBAMY BO JEDNO JE MAMY odbyła się promocja zdrowego stylu życia. Zajęcia rozpoczęło przedstawienie, na którym uczniowie klas starszych zaprezentowali swoim młodszym kolegom i koleżankom w jaki sposób należy dbać o zdrowie oraz czym jest zdrowy styl życia. Tematem przedstawienia było również uświadomienie konsekwencji wynikających z niewłaściwego odżywiania, pracy w stresie, czy przebywania w hałasie .

Read more...


Uwaga

Dnia 29 września br. o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

Additional information