Aktualności

Święto Konstytucji 3-go Maja

Dzień Ziemi w klasie 2

II Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Łortokietek” - wyrożnienie dla Marty Błaszczyk z klasy V

Uczennica klasy V Marta Błaszczyk otrzymała  wyróżnienie w powiatowym konkursie ortograficznym Łortokietek. Nie było to łatwe, bo nawet najlepsi nie ustrzegli się błędów. Marta w dyktandzie pt. „Jeżycjada bez tajemnic” zrobiła cztery błędy. Gratulujemy świetnej znajomości zasad ortograficznych.

Wizyta w Urzędzie Miejskim w Brześciu Kujawskim

W środę 14 marca Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim odwiedzili uczniowie  klas trzecich naszego Gimnazjum w ramach lekcji  wiedza o społeczeństwie. W sali konferencyjnej spotkali się z sekretarzem panem Leszkiem Ołdyńskim, który opowiedział  o gminie Brześć Kujawski oraz poszerzył wiedzę uczniów  w zakresie funkcjonowania urzędu i zarządzania gminą. Pan sekretarz poruszył m.in. tematy z zakresu ewidencji ludności, dowodów osobistych, spraw z zakresu USC, danych statystycznych dotyczących naszej jednostki, dorobku kulturalnego gminy, wyborów samorządowych oraz planowanych inwestycji.

Podczas wizyty uczniowie spotkali się również z Burmistrzem Brześcia Kujawskiego panem Wojciechem Zawidzkim. Gimnazjaliści zaproszeni zostali do gabinetu burmistrza i mogli poznać miejsce pracy włodarza miasta, który opowiedział o swoich codziennych obowiązkach i kompetencjach.

Dla wielu uczniów była to pierwsza wizyta w siedzibie administracji samorządowej.

Szkolny Konkurs Ortograficzny

W czwartek 8 lutego odbył się szkolny konkurs ortograficzny.  Po klasowych eliminacjach do walki o tytuł szkolnego mistrza ortografii stanęło 11 uczniów z klas IV-VI. Uczniowie pisali dyktando, w którym aż roiło się od różnych pułapek  ortograficznych i trudnych wyrazów. Okazało się jednak, że uczniowie znają zasady ortograficzne i potrafią je stosować w piśmie. Najlepszy wyniki osiągnęli:

  • wśród uczniów klasy czwartej Joanna Korzeniewska;
  • wśród uczniów klasy piątej Marta Błaszczyk;
  • wśród uczniów klasy szóstej Julia Zasada

Gratulujemy dobrej znajomości ortografii!

Wyjazd do kina

1 lutego uczniowie klas szóstej i siódmej wybrali się do kina na spektakl pt. „Jumanji: Przygoda w dżungli”. W zupełnie nowym, pełnym przygód filmie  poznajemy czworo przyjaciół, którzy odkrywają starą konsolę gier wideo z grą "Jumanji", o której nigdy dotąd nie słyszały. Wszyscy oni – w postaci awatarów o niezwykłych umiejętnościach – zostają wciągnięci w niebezpieczny świat  i  wyruszają w najbardziej niebezpieczną przygodę życia, by nie utknąć na zawsze w świecie gry. Wizyta w kinie to sposób nie tylko na nudę lecz miłe spędzenie popołudnia w gronie rówieśników.

Dzień Wiosny

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

Do dnia 31 marca 2018 roku trwa rekrutacja do klasy pierwszej oraz oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2017/2018. Więcej informacji tutaj.

Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola pobierz.

Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej pobierz.

Dzień Patrona - Święto Szkoły

8 lutego obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły Kornela Makuszyńskiego. Uczniowie tego dnia wykonywali plakaty dotyczące życia i twórczości naszego patrona, uczestniczyli w przedstawieniu oraz wzięli udział w szkolnych rozgrywkach sportowo-umysłowych RAMBIT. W kategorii klas IV-VI zwyciężyła klasa VI, natomiast w kategorii klas starszych - klasa II gimnazjum. Zabawie towarzyszyło wiele emocji. Samorząd Uczniowski rozstrzygnął konkurs klasowy na najpiękniejszą walentynkę. Nie zabrakło również smakowitych pączków. Na zakończenie odbyła się zabawa karnawałowa.

Zebranie z rodzicami

Dnia 23 listopada 2017 roku odbędzie się zebranie z rodzicami przedszkolaków oraz uczniów klas I-VII oraz II i III gimnazjum podsumowujące I półrocze.

SPOTKANIE RADY RODZICÓW - godz. 15.30

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE - godz. 16.00

SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM - godz. 16.30

Additional information