Aktualności

Zmiana godziny odjazdu autobusu szkolnego

W środę i czwartek (12-13.06.2019) autobus szkolny odwozi dzieci dojeżdżające o godzinie 13.20. Świetlica pracuje bez zmian.

Z uwagi na upały od piątku 14 czerwca do wtorku 18 czerwca zajęcia lekcyjne zostaną skrócone i będą trwały 30 minut. Autobus szkolny odwozi dzieci dojeżdżające o godzinie 12.30. Świetlica pracuje bez zmian.

Czas trwania lekcji od piątku 14 czerwca do wtorku 18 czerwca:

1 lekcja 8.10-8.40

2 lekcja 8.45 - 9.15

przerwa śniadaniowa

3 lekcja 9.25 - 9.55

4 lekcja 10.00 -10.30

5 lekcja 10.35 - 11.05

przerwa obiadowa

6 lekcja 11.20 -11.50

7 lekcja 11.55 - 12.25


 

 

Szkolny Festyn Rodzinny 2019

... Jest na świecie tyle rzeczy, za które nie można zapłacić pieniędzmi, tylko radością, pamięcią i słowem "Dziękuję"...

Szanowni Rodzice! Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Szkoły! Kochane Przedszkolaki, Kochani Uczniowie! Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w organizację pikniku rodzinnego.

Dyrektor Szkoły Barbara MarekŻałoba w szkole

Z żalem zawiadamiamy, że dnia 24.04.2019r. zmarł długoletni nauczyciel matematyki naszej szkoły

ŚP. Janusz Dobielski

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 27.04.2019r. o godzinie 13:00 w Wieńcu.Szkolny dzień liczby pi

Zabawa karnawałowa

14 lutego uczniowie klas starszych uczestniczyli w zabawie karnawałowej. Uczennice klasy trzeciej gimnazjum przygotowały dobrą muzykę, którą przeplatały zabawami i konkursami. Dla wszystkich uczestników przewidziano smakołyki.


Dzień Patrona

Kornel Makuszyński jest patronem naszej szkoły od 2002 roku. Co roku przybliżamy sylwetkę patrona kolejnym rocznikom naszych uczniów. Tegoroczny Dzień Kornela Makuszyńskiego obchodziliśmy po raz szesnasty. W czwartek 14 lutego spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, by wspólnie obejrzeć program artystyczny, który prowadziły uczennice klasy siódmej Ania Sołtysińska i Julka Zasada. Przedstawiona  została sylwetka Kornela Makuszyńskiego, którego prezydent Andrzej Duda w listopadzie 2018 roku pośmiertnie uhonorował Orderem Orła Białego za zasługi dla polskiej niepodległości. Przypomniano również  okoliczności towarzyszące nadaniu szkole imienia.  W obecności pocztu sztandarowego (w składzie: Krzysztof Adamski, Marta Matrejek, Agnieszka Uchańska) zaśpiewaliśmy hymn szkoły i hymn Kornelowców. Następnie delegacja uczniów ( Emilia Wiśniewska i Bartosz Siemiński) wraz z panią dyrektor złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową. W drugiej części uroczystości obejrzeliśmy przedstawienie oparte na twórczości Kornela Makuszyńskiego w wykonaniu uczniów klasy piątej. Na scenie ujrzeliśmy samego Kornela Makuszyńskiego ( w tej roli Wiktor Kowalczyk), małpkę Fiki-Miki (Julka Dębczyńska) z Murzynkiem Goga-Goga (Paweł Wiśniewski) oraz Koziołka Matołka. Tę postać zagrali Daniel Dorsz i Wiktor Podolski.Przypomnieliśmy sobie przygody młodych mieszkańców Zapiecka – Jacka i Placka ( Joasia Korzeniewska i Zuzia Reznerowicz), co skradli księżyc. Mogliśmy zobaczyć, jak Irenka (Julka Gralak), bohaterka książki pt. „Panna z mokrą głową”, opiekuje się swoim młodszym bratem Jasiem ( Paweł Sadziński), a Basia (Patrycja Kosmalska) z książki „Awantura o Basię” poznaje pana Olszowskiego ( Marcin Sołtysiński) i Michasia (Michał Makowski). Byliśmy świadkami rozmowy Kornela Makuszyńskiego z Ewą Tyszowską, bohaterką książki „ Szaleństwa panny Ewy” ( w tej roli wystąpiła Weronika Grzelakowska).Wśród gości odwiedzających „ pisarza, co miał słońce w herbie” nie mogło zabraknąć „ Szatana” czyli Adasia Cisowskiego, którego zagrał Miłosz Kania i profesora Pawła Gąsowskiego ( Kamil Urbański). Był też zajączek (Wojtek Roszak) i jeżyk (Tomek Tomczak). Przedstawienie się podobało, publiczność nagrodziła grę młodych artystów gromkimi brawami.


Dzień Babci i Dziadka

Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych kochanych Babć i Dziadków.

W tym roku ta niecodzienna uroczystość odbyła się już 11 stycznia 2019 r.. Zaproszeni goście - Babcie i Dziadkowie, licznie przybyli w szkolne mury naszej szkoły, gdzie z niecierpliwością wypatrywali swoich wnucząt.

Z okazji tego Święta uczniowie naszej szkoły, zarówno młodsi jak i nieco starsi, przygotowali program artystyczny wzorowany na znanym teleturnieju, zatytułowany: „Familiada dla Babci i Dziadka”. Poprzez wspaniałe występy przepełnione radością, śpiewem, tańcem i muzyką wnuczęta chciały wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom.

„To, czego dzieci potrzebują najbardziej, dostarczają dziadkowie” –tak brzmiał cytat umieszczony na dekoracji. Właśnie od Nich dzieci otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować nie tylko w tym szczególnym dniu. Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.


Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

W dniu 11 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka.
Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z naszego przedszkola również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach. Licznie przybyli goście z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. 
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

Jasełka w Domu Pomocy Społecznej

8  stycznia 2019r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Dom Pomocy Społecznej we Włocławku. Tematem przewodnim odwiedzin, był występ artystyczny przygotowany przez młodych artystów, a także wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Gospodarze przygotowali dla nas słodką niespodziankę. Wspólne kolędowanie i pyszne pączki wprowadziły w radosny  nastrój mieszkańców domu opieki, jak i naszych uczniów. Dziękujemy za mile spędzony czas i przesyłamy gorące pozdrowienia dla całej kadry DPS we Włocławku. Życzymy wszystkiego  dobrego w Nowym Roku 2019.

Wigilia szkolna

Dziś wszystkim z nas Bóg narodzi się.

Boże Narodzenie to wspaniały czas. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły, co roku spotykamy się wraz z zaproszonymi gośćmi przy wspólnej wigilii.

21 grudnia w naszej szkole panowało wielkie poruszenie. Od rana czuć było świąteczną atmosferę.

W klasach odbyły się wigilie. Natomiast o godzinie 11.00 na sali gimnastycznej została wystawiona jasełka przez członków Koła Teatralno – Muzycznego. W przedstawieniu współczesna rodzina, która zagubiła ducha świąt Bożego Narodzenia dzięki najmłodszej córce odnajduje prawdziwy ich sens.
Obok Marii i Józefa nie zabrakło pięknie śpiewających aniołów, spieszących oddać cześć Jezusowi  pastuszków i królów. Fragment z Ewangelii św. Łukasza przeczytał zaproszony na uroczystość ks. dr Witold Dorsz proboszcz naszej parafii.
Po jasełce dyrektor Barbara Marek przekazała uczestnikom spotkania świąteczne życzenia

Po wspólnie spędzonych radosnych chwilach rozeszliśmy się w doskonałych nastrojach, udając się na przerwę świąteczną, aby wrócić w nowym roku 2019 w pełni sił i z nową energią do pracy i do nauki.


Wigilia przedszkolaków

21 grudnia 2018r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne. Była to prawdziwa wigilia całej „przedszkolnej rodziny”. Po raz pierwszy dzieci ze wszystkich grup spotkały się przy jednym wigilijnym stole, na którym nie mogło zabraknąć tradycyjnych potraw wigilijnych. Był czerwony barszczyk i paszteciki, ryba, pierogi oraz świąteczne pierniczki przygotowane przez dzieci. Zanim jednak wszyscy zasiedli przy stole, aby posmakować pyszności jakie zostały na ten dzień przyrządzone przedszkolaki podzieliły się opłatkiem, składając sobie przy tym życzenia bożonarodzeniowe. Po wspólnej wigilii przyszedł czas na kolędowanie. Radości i śpiewu było co nie miara. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co bardzo istotne, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Cała uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze, wywołując szczęście i uśmiech na twarzach dzieci, a o to przecież chodzi, zwłaszcza w te święta, aby radość była w nas.

Wesołych Świąt!

Additional information