Aktualności

Światowy Dzień Postaci z Bajek

Światowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest 5 listopada, w dzień urodzin jednego z najwięszych twórcow bajek - Walta Disneya. Z okazji tego święta przedszkolaki odwiedziła Pani bibliotekarka, która zabrała dzieci w podróż do bajkowej krainy. najpierw dzieci uważnie wysłuchały baśni H.CH. Andersena, a później odbyły się zabawy wymagające znajomości treści bajek i baśni. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie, opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Dzieci świetnie radziły sobie z zadaniami.

Dziękujemy Pani bibliotekarce za ciekawe zajęcia.

Mądre bajki uczą, wychowują i rozwijają wyobraźnię ...

Wizyta w fabryce bombek w Gnieźnie

25 października uczniowie klas II-IV wraz z wychowawczyniami odwiedzili fabrykę bombek w Gnieźnie. Podczas zwiedzania zakładu produkującego świąteczne ozdoby, uczniowie poznali wszystkie etapy ręcznej produkcji szklanych bombek: od szklanej rurki po gotowy produkt ze sklepowej półki. Na zakończenie uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, podczas których każdy mógł udekorować bombki według własnego pomysłu. Każde dziecko na pamiątkę pobytu w fabryce otrzymało bombkę z własnym imieniem. Wycieczka dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Występy cyrkowe

Dzień Edukacji Narodowej

16 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej, połączona z uroczystością ślubowania klas pierwszych oraz pasowania na przedszkolaka. Podczas występu pod okiem starszych koleżanek: Wiktorii Zamerskiej, Natalii Kmieć i Wiktorii Woźniak zaprezentowały się wszystkie grupy przedszkolne i pierwszaki. Wysłuchaliśmy również piosenki Ryszarda Rynkowskiego pt.:"Pięknie żyć" w wykonaniu Mileny Konwerskiej i Natalii Reznerowicz oraz uczniów klasy piątej i szóstej. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły serdeczne życzenia.

Dzień Zdrowej Żywności

11 października w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowej Żywności, którego celem jest propagowanie wśród uczniów nawyków zdrowego odżywiania. Tego dnia uczniowie mogli pochwalić się swoimi zdolnościami kulinarnymi a przede wszystkim pomysłowością, przygotowując smaczne i zdrowe kanapki oraz sałatki. Na zakończenie przy stolach udekorowanych koszami warzyw i owoców odbyła się smakowita degustacja.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września w naszej szkole obchodziliśy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji podczas przerw uczniowie mogli przystąpić do EGZAMINU Z TABLICZKI MNOŻENIA. W tym roku egzaminatorami byli uczniowie klasy piątej: Marcel Szafrański, Marta Błaszczyk, Oktawia Wojciechowska, Maciej Nowak i Natalia Kmieć.

Egzamin polegał na wylosowaniu karteczki z 5 przykładami do rozwiązania. Jeśli uczeń podał 5 poprawnych odpowiedzi – zdobywał tytuł EKSPERTA W ZAKRESIE TABLICZKI MNOŻENIA 2017. Jeśli się pomylił, egzamin był niezdany a można było go powtórzyć dopiero na kolejnej przerwie.

Celem akcji było zachęcenie wszystkich uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po powrocie wakacji. Pomysłodawcą i głównym organizatorem tego matematycznego święta jest polski nauczyciel Andrzej Grabowski oraz wydawnictwo „Rachmistrz”.


Niecodzienna lekcji muzyki ...


Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018

4 września do naszej szkoły przybyli nauczyciele, uczniowie oraz rodzice. Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego część artystyczną pod okiem p. Anny Laskowskiej i p. Anny Wojtczak przygotowała klasa V. Uczciliśmy również 78 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej Barbara Marek. W nowym roku szkolnym zgodnie z reformą oświaty w naszej szkole będą funkcjonowały klasy I – VII, oddziały przedszkolne oraz oddziały gimnazjalne, natomiast w klasach pierwszych, czwartych i siódmych będzie wdrażana nowa podstawa programowa. Po przemówieniu Pani Dyrektor uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

Wychowawcy klas w roku szkolnym 2017/2018:

 • Oddział przedszkolny 3,4 -latki: Katarzyna Dorsz
 • Oddział przedszkolny 5 -latki: Anna Stokwisz-Ozdoba
 • Oddział przedszkolny 6 -latki:
 • Klasa I - Jolanta Rosół
 • Klasa II - Henryka Wiśniewska
 • Klasa III - Krystyna Kołosowska
 • Klasa IV - Anna Wojtczak
 • Klasa V - Anna Laskowska
 • Klasa VI - Krystyna Makowska
 • Klasa VII - Anita Rafalska
 • Klasa II gimnazjum: Małgorzata Ławińska
 • Klasa IIIa gimnazjum: Jolanta Stępień
 • Klasa IIIb gimnazjum: Renata Kwiatkowska

W nowym roku szkolnym życzymy uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów i satysfakcji.


Zebranie z rodzicami

Dnia 27 września 2017 roku o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami przedszkolaków oraz uczniów klas I-VII oraz II i III gimnazjum.

Additional information