Aktualności


Niecodzienna lekcji muzyki ...


Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018

4 września do naszej szkoły przybyli nauczyciele, uczniowie oraz rodzice. Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego część artystyczną pod okiem p. Anny Laskowskiej i p. Anny Wojtczak przygotowała klasa V. Uczciliśmy również 78 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej Barbara Marek. W nowym roku szkolnym zgodnie z reformą oświaty w naszej szkole będą funkcjonowały klasy I – VII, oddziały przedszkolne oraz oddziały gimnazjalne, natomiast w klasach pierwszych, czwartych i siódmych będzie wdrażana nowa podstawa programowa. Po przemówieniu Pani Dyrektor uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

Wychowawcy klas w roku szkolnym 2017/2018:

 • Oddział przedszkolny 3,4 -latki: Katarzyna Dorsz
 • Oddział przedszkolny 5 -latki: Anna Stokwisz-Ozdoba
 • Oddział przedszkolny 6 -latki:
 • Klasa I - Jolanta Rosół
 • Klasa II - Henryka Wiśniewska
 • Klasa III - Krystyna Kołosowska
 • Klasa IV - Anna Wojtczak
 • Klasa V - Anna Laskowska
 • Klasa VI - Krystyna Makowska
 • Klasa VII - Anita Rafalska
 • Klasa II gimnazjum: Małgorzata Ławińska
 • Klasa IIIa gimnazjum: Jolanta Stępień
 • Klasa IIIb gimnazjum: Renata Kwiatkowska

W nowym roku szkolnym życzymy uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów i satysfakcji.


Zebranie z rodzicami

Dnia 27 września 2017 roku o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami przedszkolaków oraz uczniów klas I-VII oraz II i III gimnazjum.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Zapraszamy na inaugurację roku szkolnego 2017/2018, która odbędzie się 4 września 2017 o godzinie 9:00 na dużej sali gimnastycznej.

Odjazdy autobusu szkolnego z przystanków w dniu rozpoczęcia roku szkolnego odbędą się o 50 minut później niż zwykle.

Dyrektor Szkoły Podstawowej zaprasza trójki klasowe (oddziały przedszkolne, szkoła podstawowa i gimnazjum) na spotkanie dotyczące spraw związanych z ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci na terenie szkoły w roku szkolnym 2017/2018. Spotkanie odbędzie się po uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego na sali gimnastycznej ok. godziny 10.30.

W roku szkolnym 2017/18 wszyscy uczniowie z klas I-VII oraz z klas II-III gimnazjum otrzymają darmowe podręczniki i materiały ćwiczeniowe. Podręczniki są własnością szkoły i będą wypożyczane uczniom na jeden rok szkolny we wrześniu.

Dotacja na podręczniki nie obejmuje jedynie religii.

Informacje na temat podręczników do oddziałów przedszkolnych zostaną podane przez wychowawców poszczególnych oddziałów na początku września.


Zebranie z rodzicami

Dnia 25 kwietnia 2017 roku o godzinie 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami przedszkolaków oraz uczniów klas I-VI. Prosimy wszystkich rodziców o przybycie.


Wyniki rekrutacji do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2017/2018

Lista dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych - tutaj.


Pierwszy Dzień Wiosny

Zgodnie ze szkolną tradycją pierwszy dzień wiosny jest w naszej szkole Dniem Samorządności. Tego szczególnego, kolorowego dnia w szkole rządzą najstarsi uczniowie, którzy wcielają się w rolę dyrektora, wychowawców i nauczycieli. Symboliczny klucz do szkoły trafił w ręce przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. W wiosenny nastrój wprowadziło wszystkich przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy trzeciej.


Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018

Do dnia 31 marca 2017 roku trwa rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2017/2018. Więcej informacji tutaj.


Święto patrona szkoły, Kornela Makuszyńskiego

6 marca 2017 roku obchodziliśmy Święto Szkoły. Podczas uroczystego apelu uczennice Julia Zasada i Amelia Drozdowska przypomniały okoliczności towarzyszące nadaniu szkole imienia. Wszyscy zebrani odśpiewali w obecności pocztu sztandarowego hymn szkoły i hymn Kornelowców, a delegacja drugoklasistów złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową. Uczniowie klasy piątej przedstawili inscenizacje fragmentów książek „ pisarza, co miał słońce w herbie”. Gościliśmy nawet samego Kornela Makuszyńskiego – w tej roli wystąpił Jakub Makowski oraz całą plejadę bohaterów „uśmiechniętych książek”. Jacka i Placka (Milena Konwerska i Kacper Chwiałkowski), małpkę Fiki-Miki (Natalia Reznerowicz), Koziołka Matołka ( Anna Sołtysińska i Alicja Tuchorska), Adasia Cisowskiego (Oskar Borowski), Basię Bzowską ( Magdalena Janczak), Janka (Wiktor Smoliński.). Na zakończenie uczniowie klas III – VI wzięli udział w turnieju wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego. Cztery drużyny rywalizowały ze sobą odpowiadając na wylosowane pytania. Emocji  nie brakowało, zwłaszcza że wszystkie drużyny wykazały się bardzo dobrą znajomością faktów z życia Kornela Makuszyńskiego. Uroczystość uświetniła prezentacja wierszy poświęconych Kornelowi Makuszyńskiemu, których autorami byli uczniowie klasy IV.

A oto jeden z nich:

O Kornelu Makuszyńskim

Makuszyński autorem wielu książek jest

I rozbawia dzieci nimi też.

Jego książek nie wyrzuca się na śmieci,

Bo wciąż czytają je dzieci.

Wiersze tworzył, książki pisał

A zalety jego doceniane są do dzisiaj.

Gdzieś za lasem lekko pod górkę

Stoi szkoła murowana w jego książkach zaczytana.

Uczniowie w tej szkole mądrzy są

I o jego życiu uczyć się chcą.

Kornel Makuszyński patronem tej szkoły jest,

Więc układamy o nim wiersz!

Zosia Szatkowska


Huczne pożegnanie karnawału

We wtorek 28 lutego wszyscy uczniowie  świetnie bawili się na tradycyjnym szkolnym balu karnawałowym. Przed południem parkiet sali gimnastycznej należał do przedszkolaków; od 14:00 do 17:00 bawili się uczniowie klas młodszych 1-3, a od 16:00 do 19:00 uczniowie klas 4-6. W rytmie skocznej muzyki i najpopularniejszych przebojów muzycznych uczniowie przyjemnie spędzili ze sobą ten zimowy dzień, biorąc udział w konkursach, wspólnych zabawach i tańcach. Podczas krótkiej przerwy był czas  na poczęstunek.  Pyszne słodkości pozwalały zregenerować siły i można było dalej się bawić.  Choć wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili i tańcom nie było końca, to czas dobrej zabawy upływał szybko i trzeba było wracać do domu.

Additional information