Aktualności

Spartakiada

Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty w przedszkolu

VII Powiatowy Konkurs „Mój ci jest! Mój ci jest!”

Wyniki rekrutacji do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2018/2019

Lista dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych - tutaj.

Podsumowanie Powiatowego Interdyscyplinarnego Konkursu z Języka Angielskiego i Matematyki ANGMAT 2018

Dwa lata temu zrodził się pomysł zorganizowania na terenie gminy Brześć Kujawski konkursu matematycznego, ale w języku angielskim. Rok temu odbyła się pierwsza edycja konkursu dla szkół z terenu gminy Brześć Kujawski. W tym roku postanowiliśmy zaprosić do udziału w konkursie szkoły z powiatu włocławskiego.

Głównym celem konkursu była popularyzacja matematyki i języka angielskiego oraz integracja między tymi przedmiotami. Ponadto chcieliśmy stworzyć dzieciom z terenu naszego powiatu warunki do zdrowej rywalizacji i zdobywania nagród za swoje umiejętności. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Brześcia Kujawskiego Pan Wojciech Zawidzki oraz  Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Promocji, Radny w Radzie Powiatu Pan Tomasz Chymkowski.

Read more...

Święto Konstytucji 3-go Maja

Dzień Ziemi w klasie 2

II Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Łortokietek” - wyrożnienie dla Marty Błaszczyk z klasy V

Uczennica klasy V Marta Błaszczyk otrzymała  wyróżnienie w powiatowym konkursie ortograficznym Łortokietek. Nie było to łatwe, bo nawet najlepsi nie ustrzegli się błędów. Marta w dyktandzie pt. „Jeżycjada bez tajemnic” zrobiła cztery błędy. Gratulujemy świetnej znajomości zasad ortograficznych.

Wizyta w Urzędzie Miejskim w Brześciu Kujawskim

W środę 14 marca Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim odwiedzili uczniowie  klas trzecich naszego Gimnazjum w ramach lekcji  wiedza o społeczeństwie. W sali konferencyjnej spotkali się z sekretarzem panem Leszkiem Ołdyńskim, który opowiedział  o gminie Brześć Kujawski oraz poszerzył wiedzę uczniów  w zakresie funkcjonowania urzędu i zarządzania gminą. Pan sekretarz poruszył m.in. tematy z zakresu ewidencji ludności, dowodów osobistych, spraw z zakresu USC, danych statystycznych dotyczących naszej jednostki, dorobku kulturalnego gminy, wyborów samorządowych oraz planowanych inwestycji.

Podczas wizyty uczniowie spotkali się również z Burmistrzem Brześcia Kujawskiego panem Wojciechem Zawidzkim. Gimnazjaliści zaproszeni zostali do gabinetu burmistrza i mogli poznać miejsce pracy włodarza miasta, który opowiedział o swoich codziennych obowiązkach i kompetencjach.

Dla wielu uczniów była to pierwsza wizyta w siedzibie administracji samorządowej.

Additional information