Aktualności


Popołudnie z książką

W ramach ogólnopolskiego udziału w projekcie "PoczytajMy" p. Janusz Szymczak i p. Anna Laskowska 15 grudnia zorganizowali "Popołudnie z książką". Wzięło w nim udział 23 uczniów naszej szkoły oraz 7 rodziców. Uczestnicy spotkania czytali wybrane utwory o tematyce świątecznej, po czym wykonali figurki aniołków z masy solnej dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej “Na Skarpie” we Włocławku.


Zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia.

 

Odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy.

Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku oraz spełnienia w życiu osobistym i zawodowym

życzy Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Wieńcu


Niezwykły koncert

21 listopada 2016 roku gościliśmy w szkole niecodziennego artystę pana Jacentego Ignatowicza - folklorystę, nauczyciela muzyki z Żywca, uczestnika wielu programów telewizyjnych, finalistę telewizyjnego programu „Mam talent”. Artysta wystąpił w oryginalnym stroju góralskim. Niezwykły koncert  odbył się pod hasłem „Góralska muzyko grojże mi”. Pan  Ignatowicz zachęcał do muzykowania i aktywnego spędzania czasu wolnego. Gawędził i grał na góralskich instrumentach muzycznych i nie tylko. Niezapomniane wrażenia wywołała na słuchaczach zarówno tych bardzo młodych (przedszkolaki)  jak i nieco starszych gra na  dudach,  piszczałkach, trombitach,  multankach, gwizdkach, okarynach,  rogach pasterskich oraz na pile i liściach. Jego motto życiowe: „Żyjmy weselej, jeśli nie bogaciej. I Ty możesz muzykować tak jak ja”.


Szkolna noc klas I-III

18 listopada w ramach realizacji projektu edukacyjno-wychowawczego pod nazwą "DOBRE MANIERY MAMY I NIMI SIĘ WYRÓŻNIAMY, uczniowie klas I - III wraz z wychowawczyniami spędzili noc w szkole. Podczas nocnego spotkania uczniowie pogłębiali wiedzę na temat kultury spożywania posiłków. Po wykonaniu gazetki i plakatów na temat kulturalnego zachowania się przy stole, wszyscy rozpoczęli przygotowania do wspólnej kolacji. Uczniowie nakrywali do stołu i prawidłowo posługiwali się sztućcami. Na zakończenie odbyło się czytanie wierszy i opowiadań na temat kulturalnego spożywania posiłków.

Tego wieczoru również z okazji zbliżającego się Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka uczniowie zostali zapoznani przez wychowawczynie z podstawowymi zagadnieniami Konwencji o Prawach Dziecka i  zaangażowani do wykonania prac plastycznych, co pozwoliło na utrwalenie praw w świadomości dzieci.

 


Zebranie z rodzicami

Dnia 22 listopada 2016 roku o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami przedszkolaków oraz uczniów klas I-VI. Członków Rady Rodziców zapraszany na godzinę 16.00. Bardzo prosimy wszystkich rodziców o przybycie.


Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

10 listopada w naszej szkole uroczystym apelem upamiętniliśmy 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na scenie zaprezentowali się uczniowie klasy III oraz chórzyści z klas starszych. Zabrzmiały pieśni patriotyczne, które często towarzyszyły Polakom w walkach o wolność. W dniu jutrzejszym delegacja uczniów naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym weźmie udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Brześciu Kujawskim.


Cyrkowy występ

7 listopada zawitał do nas cyrk "HECA". Dzieci bawiły się świetnie, oglądając tresowane zwierzątka, magiczne sztuczki oraz popisy akrobatyczne na małym rowerku z obręczami. Były nie tylko widzami, ale i próbowały swych talentów cyrkowych włączając się czynnie do zabawy.


Szkolny Dzień Języków Obcych

Kuchnia, śpiew, taniec, teatr .... 27 października obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Tego dnia uczniowie mieli okazję obejrzeć "Czerwonego Kapturka" w wersji angielskiej oraz mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami podczas konkursu "Must be the music". Stałym i chyba najbardziej lubianym elementem tego święta był warsztat kulinarny i degustacja narodowych potraw kuchni polskiej, włoskiej, greckiej czy hiszpańskiej. Na zakończenie wszystkich podjętych tego dnia działań, łączących elementy nauki i zabawy - odbyła się szkolna dyskoteka.


Dzień Edukacji Narodowej

14 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Tego dnia uczniowie mieli okazję podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za ich codzienną pracę, ponadto odbyło się pasowanie i ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz przedszkolaków. Było to ważne wydarzenie nie tylko dla uczniów, ale także dla ich rodziców i wychowawców: Pani Henryki Wiśniewskiej – klasa I, Pani Katarzyny Dorsz - odział 3/4 - latków i Pani Gabrieli Drożdżewskiej – oddział przedszkolny 5/6 - latkow. Starsi uczniowie poprosili pierwszoklasistów o wykazanie się nowymi wiadomościami. Wszyscy wzorowo zdali swój pierwszy egzamin. Pokazali, że zasłużyli na zaszczytne miano ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wieńcu. Następnie Pani Dyrektor Barbara Marek pasowała pierwszaków symbolicznym ołówkiem, co oznaczało oficjalne przyjęcie ich do społeczności szkolnej.


IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do udziału w ogólnopolskiej akcji przypominania sobie tabliczki mnożenia po wakacjach. Od wtorku 27 września uczniowie przygotowywali plakaty ułatwiające zapamiętywanie wyników z tabliczki mnożenia.  Szkolne korytarze zapełniły się plakatami i dekoracjami. W czwartek na lekcjach matematyki uczniowie utrwalali tabliczkę mnożenia poprzez gry i zabawy, natomiast wśród uczniów klasy szóstej zostali wyłonieni egzaminatorzy: Agnieszka Uchańska, Marta Matrejek i Sebastian Kurlapski. Szkolnym koordynatorem akcji była p. Anna Wojtczak.

30 września nastąpiła uroczysta inauguracja VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Dzień rozpoczął się krótkim apelem połączonym ze Szkolnym Turniejem Szybkiego Mnożenia  dla uczniów klas III – VI. Najszybciej liczącą klasą okazali się czwartoklasiści.  Następnie komisja egzaminacyjna dyżurowała w pracowni komputerowej na każdej przerwie lekcyjnej, czkając na uczniów, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę z zakresu tabliczki mnożenia i uzyskać tytuł MT EXPERT. Chętnych nie brakowało, dzieci podeszły do zabawy z wielkim entuzjazmem. Wszystkim ten dzień sprawił wiele radości, a tym, którzy dodatkowo zdali egzamin - dał mnóstwo satysfakcji.

Additional information