Aktualności

Zebranie Rady Rodziców oraz Komitetu Organizacyjnego Zjazdu Absolwentów Szkoły

Spotkanie Rady Rodziców (trójki klasowe, trójki oddziałowe) oraz Komitetu Organizacyjnego II Zjazdu Absolwentów Szkoły odbędzie się w poniedziałek 25 kwietnia 2022r. o godzinie 17.00 na ternie szkoły.

Zebranie z Rodzicami

Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wieńcu serdecznie zapraszają rodziców/opiekunów przedszkolaków oraz uczniów klas I-VIII na spotkanie dotyczące bieżących osiągnieć w nauce i zachowaniu, które odbędzie się 26 kwietnia 2022 r o godz. 16.30.

Przed spotkaniem z wychowawcami w klasach, zapraszamy rodziców i opiekunów do udziału w konferencji z psychologiem p. Adamem Grudniem nt. "Jak rozwiązywać konflikty między rodzicami a dziećmi?, która odbędzie się o godz.16.00 na sali gimastycznej.

WAŻNE: Przed wejściem na teren szkoły obowiązuje dezynfekcja rąk. Prosimy o przestrzeganie ogólnych zasad higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

Wyniki postępowania rekrutacyjnego do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wieńcu informuje, że Komisja Rekrutacyjna pozytywnie rozpatrzyła wszystkie wnioski w sprawie przyjęcia dziecka do odziału przedszkolnego oraz klasy I na rok szkolny 2022/2023.  Szczegółowa lista dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych oraz lista uczniów przyjętych do klasy I na rok szkolny 2022/2023 została umieszczona przy głównym wejściu do szkoły.

Światowy Tydzień Mózgu w naszej szkole

Od 14 do 18 marca 2022 roku nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Światowego Tygodnia Mózgu. Dla społeczności szkoły było to nie tylko święto, ale także dobra zabawa i aktywna nauka. Tydzień rozpoczęliśmy od lekcji o mózgu oraz od świętowania Dnia Liczby π. W tym dniu wszyscy uczniowie obejrzeli krótki film dotyczący historii liczby π, a następnie wykonywali różnorodne zadania dotyczące Ludolfiny i ciekawostek z nią związanych. W poniedziałek czytaliśmy również książki patrona szkoły - Kornela Makuszyńskiego. We wtorek rozgrzewaliśmy nasze mózgi za pomocą różnych gier dydaktycznych, łamigłówek i krzyżówek. Nie zabrakło rywalizacji, ale i dobrej zabawy!

W środę postawiliśmy na ruch, bo przecież: ruch to zdrowie! Podczas przerwy szkolnej zorganizowano „Mózgo-Taniec” oraz przeprowadzono audycję pt.: „Jak rozwijać swój mózg?” W czwartkowy dzień zastanawialiśmy się, jakiego pożywienia potrzebuje nasz mózg, aby dobrze pracować, jakie produkty wspierają jego wydajność i pomagają się regenerować. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klasy I-VIII wraz z wychowawcami przygotowywali zdrowe i smaczne posiłki. W tym dniu odbył się również Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2022. W piątek była już tylko chwila wytchnienia po aktywnym tygodniu. Pełen relaks. Dzień poświęciliśmy na wyciszenie umysłu. Uczniwoie uczestniczyli w zajęciach relaksacyjnych, które odbywały się w szkolnej Sali Doświadczania Świata Snoezelen, natomiast grupa Żabki z oddziału przedszkolnego postanowiła wyciszyć umysł w teatrze podczas warsztatów kukiełkowych.