Aktualności

Niech wiosenne słońce

Budzące do życia przyrodę

Opromieni swym ciepłem

Wasze dni oraz obudzi wzajemną

życzliwość.

Wesołego Alleluja!

 

życzy Dyrektor,

grono pedagogiczne oraz pracownicy

Szkoły Podstawowej im.K.Makuszyńskiego w Wińcu

/Rysunek wykonała Milena Konwerska ucz. kl. IV/Informujemy, że od dnia 03 marca br. rozpoczęliśmy rekrutację do klasy pierwszej oraz oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2016/2017. więcej informacji tutaj

 


 

Tydzień z patronem ....

 

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z obchodów Dnia Patrona w naszej szkole.

Zobacz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Chcemy być zdrowi!

Dnia 15 lutego do klasy czwartej na zajęcia z wychowawcą przybyła pielęgniarka pani Bożena Smolińska (prywatnie mama Wiktora).  Celem spotkania było przybliżenie wiedzy na temat wybranych zagadnień dotyczących zdrowego stylu życia i ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków prozdrowotnych.  Pani pielęgniarka mówiła o zachowaniach prozdrowotnych dotyczących: zdrowego żywienia, dbałości o higienę osobistą, konieczności odwiedzania gabinetu stomatologicznego czy lekarskiego, korzystania ze świeżego powietrza, właściwego dobierania odzieży do warunków atmosferycznych. Podkreślała także rolę prawidłowego odżywiania, zachęcała do spożywania owoców oraz surówek warzywnych. Uczniowie wymieniali produkty, które należy spożywać, aby prawidłowo się rozwijać. Wszyscy czwartoklasiści wiedzą, że uprawianie sportu, przebywanie na świeżym powietrzu i dobry sen również wpływają na nasze zdrowie. Na koniec wszyscy otrzymali  od pani pielęgniarki  upominki w postaci notesika, długopisu i ... słodkiego lizaka. Bardzo dziękujemy pani Bożenie Smolińskiej za przybycie i ciekawe spotkanie.


Rodzicom zainteresowanym zajęciami dodatkowymi dla dzieci z Robotyki - nauki programowania i budowy robotów, proponujemy zapoznanie z ofertą zajęć.

Przy większej liczbie zainteresowanych istnieje możliwość zorganizowania zajęć na terenie szkoły.


Program rekolekcji wielkopostnych

W poniedziałek 22 lutego oraz wtorek 23 lutego zajęcia odbywały się będą zgodnie z planem zajęć. Zajęcia rekolekcyjne w tych dniach odbywały się będą na terenie szkoły, dla klas 0-III na trzeciej godzinie lekcyjnej, natomiast dla klas IV-VI na czwartej.

Środa 24 lutego jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Msza święta w tym dniu odbywała się będzie w kościele parafialnym o godzinie 17:00.

Rekolekcje prowadziła będzie s. Danuta Pusty USJK - Moderatorka Krajowa Eucharystycznego Ruchu Młodych.

Powyższy program dotyczy uczniów szkoły, przedszkole pracuje bez zmian.W czerwcu z okazji Dnia Dziecka na stadionie Miejskim w Brześciu Kujawskim odbędzie się "Spartakiada" z udziałem uczniów naszej szkoły. Zamieszczone zdjęcie przedstawia strój, w którym wystąpią uczniowie.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Konkurs piosenki przedszkolnej

12 lutego 2016 roku w naszej szkole odbył się konkurs piosenki, którego uczestnikami były przedszkolaki. Wzięło w nim udział piętnaścioro małych artystów z różnych grup wiekowych: 3-latków reprezentowało dwoje dzieci, 4-latków pięcioro, a 5-latki miały ośmiu swoich przedstawicieli. Wszystkie przedszkolaki zaśpiewały pięknie i nie ułatwiły pracy komisji, której zadaniem było wyłonienie zwycięzców. Po naradach jury dokonało wyboru i wyłoniło osoby, które przechodzą do kolejnego etapu konkursu. Są to:

w grupie wiekowej 3-latków Stanisław Szymański

w grupie wiekowej 4-latków Zuzanna Waloszek

w grupie wiekowej 5-latków Michał Brzeziński

Wszystkie śpiewające przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki, a laureaci konkursu będą reprezentowali nasze przedszkole w XIII Gminnym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej „Rozśpiewane Przedszkolaki”, który odbędzie się 12 marca w Brzeskim Centrum Kultury.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!


WALENTYNKI


W karnawale ...

bal nad bale!

W poniedziałek 8 lutego 2016 r. uroczyście żegnaliśmy w naszej szkole karnawał. Uczniowie bawili się znakomicie. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Najpierw do zabawy ruszyli uczniowie klas 1-3, a od godziny !6.00 do 19.00 bawili się uczniowie klas 4-6. W rytmie wesołej muzyki, przerywanej licznymi konkursami, bawiła się duża grupa uczniów (szkoda, że nie wszyscy). Nie zabrakło również  słodkich pączków.  Następnego dnia swój bal miały przedszkolaki. W pięknych i kolorowych kreacjach pląsały po sali księżniczki, rycerze, pszczółki, motylki. Nad wspólnymi tańcami czuwała wróżka z czarodziejską różdżką i Czerwony Kapturek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.


Additional information