Aktualności

Jasełka w Domu Pomocy Społecznej

8  stycznia 2019r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Dom Pomocy Społecznej we Włocławku. Tematem przewodnim odwiedzin, był występ artystyczny przygotowany przez młodych artystów, a także wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Gospodarze przygotowali dla nas słodką niespodziankę. Wspólne kolędowanie i pyszne pączki wprowadziły w radosny  nastrój mieszkańców domu opieki, jak i naszych uczniów. Dziękujemy za mile spędzony czas i przesyłamy gorące pozdrowienia dla całej kadry DPS we Włocławku. Życzymy wszystkiego  dobrego w Nowym Roku 2019.

Wigilia szkolna

Dziś wszystkim z nas Bóg narodzi się.

Boże Narodzenie to wspaniały czas. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły, co roku spotykamy się wraz z zaproszonymi gośćmi przy wspólnej wigilii.

21 grudnia w naszej szkole panowało wielkie poruszenie. Od rana czuć było świąteczną atmosferę.

W klasach odbyły się wigilie. Natomiast o godzinie 11.00 na sali gimnastycznej została wystawiona jasełka przez członków Koła Teatralno – Muzycznego. W przedstawieniu współczesna rodzina, która zagubiła ducha świąt Bożego Narodzenia dzięki najmłodszej córce odnajduje prawdziwy ich sens.
Obok Marii i Józefa nie zabrakło pięknie śpiewających aniołów, spieszących oddać cześć Jezusowi  pastuszków i królów. Fragment z Ewangelii św. Łukasza przeczytał zaproszony na uroczystość ks. dr Witold Dorsz proboszcz naszej parafii.
Po jasełce dyrektor Barbara Marek przekazała uczestnikom spotkania świąteczne życzenia

Po wspólnie spędzonych radosnych chwilach rozeszliśmy się w doskonałych nastrojach, udając się na przerwę świąteczną, aby wrócić w nowym roku 2019 w pełni sił i z nową energią do pracy i do nauki.


Wigilia przedszkolaków

21 grudnia 2018r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne. Była to prawdziwa wigilia całej „przedszkolnej rodziny”. Po raz pierwszy dzieci ze wszystkich grup spotkały się przy jednym wigilijnym stole, na którym nie mogło zabraknąć tradycyjnych potraw wigilijnych. Był czerwony barszczyk i paszteciki, ryba, pierogi oraz świąteczne pierniczki przygotowane przez dzieci. Zanim jednak wszyscy zasiedli przy stole, aby posmakować pyszności jakie zostały na ten dzień przyrządzone przedszkolaki podzieliły się opłatkiem, składając sobie przy tym życzenia bożonarodzeniowe. Po wspólnej wigilii przyszedł czas na kolędowanie. Radości i śpiewu było co nie miara. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co bardzo istotne, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Cała uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze, wywołując szczęście i uśmiech na twarzach dzieci, a o to przecież chodzi, zwłaszcza w te święta, aby radość była w nas.

Wesołych Świąt!

Wigilia w Brześciu Kujawskim

W niedzielę 9 .12.2018 r uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w Wigilii dla dzieci niepełnosprawnych w Brześciu Kujawskim. Przygotowaliśmy inscenizację bożonarodzeniową pt. „Prezent dla najbliższych”, kolędy, słodycze oraz własnoręcznie wykonane bombki. Śpiewaliśmy wspólnie kolędy i tańczyliśmy.  Występ nasz podobał się dzieciom i ich rodzicom,  a my jesteśmy zadowoleni ze spędzonego  z nimi czasu.

Wizyta Świętego Mikołaja i Elfów ...

Andrzejki 2018

Popularne Andrzejki są od dawien dawna  tradycyjnym wieczorem wróżb. Stały się też one idealnym pretekstem do miłego spędzenia  czasu w gronie kolegów i koleżanek.

Dnia 29.11.2018  roku odbył się w naszej szkole  wieczór andrzejkowy. W rolę wróżek wcieliły się uczennice klasy VII i VIII. Przygotowane przez nie wróżby dostarczyły wiele śmiechu i radości. Symbole wiedzy magicznej, światło i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Na dyskotece wszyscy świetnie się bawili. Odbyły się też liczne konkursy. Był to niezapomniany wieczór.


"O zdrowie dbamy, bo jedno je mamy"

W listopadzie, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowej Żywności. Obchody tego dnia stały się już naszą tradycją. W tym roku hasłem przewodnim było: „O zdrowie dbamy, bo jedno je mamy”.

Uczniowie przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek zdrowe, kolorowe i pełne witamin sałatki ,surówki i kanapki. Oprócz degustacji dzieci z grup przedszkolnych miały możliwość zdobycia wiedzy na temat roli warzyw w codziennej diecie. Uczennice trzeciej klasy gimnazjum  prowadziły pogadanki na temat kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych, zabawy ruchowe , zagadki i rebusy związane ze zdrową żywnością. Uczniowie z klasy piątej i szóstej przygotowali przedstawienie dotyczące zdrowego stylu życia.

Celem Dnia Zdrowej Żywności jest propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie, zachęcanie do zdrowego stylu życia, a także integracja środowiska szkolnego, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci i młodzieży.

„Dzień Pluszowego Misia”

Najmłodsza grupa przedszkolna w poniedziałek 26 listopada wybrała się na Dzień Pluszowego Misia do biblioteki w Wieńcu. Maluchy poznały historię misia Uszatka. Dzieci własnoręcznie wykonały misia z drewnianej szpatułki, wacika i kleju. Maluchy otrzymały też prezenty. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

Dla Niepodległej

W piątek 9 listopada uczniowie przybyli do szkoły w galowych strojach. O jedenastej wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej, by obejrzeć apel „100 lat Niepodległej”. Uroczystość rozpoczął polonez. Następnie o 11.11 w obecności pocztu sztandarowego zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego, bijąc w ten sposób „Rekord dla Niepodległej”. Później obejrzeliśmy inscenizację, w której uczniowie przypomnieli tragiczne i chwalebne  dzieje Polski, utratę wolności, walkę o niepodległość i radość ze zwycięstwa.  Program uświetniły pieśni patriotyczne, które śpiewały uczennice z klasy szóstej, siódmej i ósmej. Na koniec pani dyrektor w obecności uczniów klasy pierwszej i przedstawicieli pozostałych klas zasadziła przed szkołą „DĄB NIEPODLEGŁOŚCI”.


Tydzień z Niepodległą

Wyjątkowo uroczyście i radośnie obchodziliśmy w tym roku Narodowe Święto Niepodległości, ponieważ to już 100. rocznica tego wspaniałego wydarzenia. Tydzień poprzedzający 11. listopada obfitował w różnorodne działania.

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w poniedziałek 5 listopada zorganizowaliśmy NIEPODLEGŁE CZYTANIE. Uczennice trzeciej klasy naszego gimnazjum czytały przez szkolny radiowęzeł fragmenty „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, a uczniom klas młodszych i przedszkolakom legendy i bajki patriotyczne dotyczące naszego godła i powstania państwa polskiego. Na godzinach wychowawczych realizowane było zadanie, mające na  celu przybliżenie postaci wybitnych Polaków - twórców niepodległej Ojczyzny. Uczniowie w formie plakatów zaprezentowali sylwetki wybranych bohaterów. Prace stanowiły dekorację szkolnych korytarzy. Na zajęciach plastycznych i technicznych uczniowie wykonali prace: Alfabet współczesnego patriotyzmu oraz Czym jest dla mnie wolność?

Wtorek 6 listopada upłynął pod hasłem biało – czerwonych kotylionów. Na warsztatach artystycznych poprowadzonych przez mamę uczennicy klasy piątej Joasi Korzeniewskiej uczniowie, nauczyciele i rodzice, którym dziękujemy za przybycie, wykonywali kotyliony z papieru. Klasy czwarta i piąta wzięły udział w pieszym Rajdzie Niepodległościowym do  Miejsca Pamięci Narodowej „Wieniec Zdrój” – miejsca egzekucji członków Rodziny Migdalskich.


W środę 7 listopada odbył się piękny koncert pieśni patriotycznych pod hasłem „Takie nasze dla Ciebie Ojczyzno śpiewanie”. Wykonawcy prezentowali wysoki poziom. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych okazało się dobrym pomysłem, który spodobał się naszym uczniom i licznie odpowiedzieli na  zaproszenie. Na szkolnej wystąpiło prawie trzydziestu wykonawców.


W czwartek 8 listopada gościliśmy przedstawicieli szkół z terenu gminy. Dziesięcioosobowe drużyny wzięły udział w potyczkach sportowo – umysłowych „ RAMBIT DLA NIEPODLEGŁEJ”. Zawodnicy m.in. mieli podać datę odzyskania niepodległości przez Polskę, rozpoznać na portretach twórców niepodległości oraz wykazać się umiejętnościami sportowymi.Additional information