Aktualności

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

Do dnia 31 marca 2018 roku trwa rekrutacja do klasy pierwszej oraz oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2017/2018. Więcej informacji tutaj.

Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola pobierz.

Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej pobierz.

Dzień Patrona - Święto Szkoły

8 lutego obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły Kornela Makuszyńskiego. Uczniowie tego dnia wykonywali plakaty dotyczące życia i twórczości naszego patrona, uczestniczyli w przedstawieniu oraz wzięli udział w szkolnych rozgrywkach sportowo-umysłowych RAMBIT. W kategorii klas IV-VI zwyciężyła klasa VI, natomiast w kategorii klas starszych - klasa II gimnazjum. Zabawie towarzyszyło wiele emocji. Samorząd Uczniowski rozstrzygnął konkurs klasowy na najpiękniejszą walentynkę. Nie zabrakło również smakowitych pączków. Na zakończenie odbyła się zabawa karnawałowa.

Zebranie z rodzicami

Dnia 23 listopada 2017 roku odbędzie się zebranie z rodzicami przedszkolaków oraz uczniów klas I-VII oraz II i III gimnazjum podsumowujące I półrocze.

SPOTKANIE RADY RODZICÓW - godz. 15.30

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE - godz. 16.00

SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM - godz. 16.30

Dzień Babci i Dziadka

22 stycznia gościliśmy w naszej szkole kochane babcie i wspaniałych dziadków. Najpierw swój program artystyczny zaprezentowały przedszkolaki. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowały piosenki i wiersze o tematyce zimowej.

Wyjazd na lodowisko

19 stycznia uczniowie klasy czwartej i piątej pod opieką p. Janusza Szymczaka, p.Anny Wojtczak oraz p. Anny Laskowskiej wybrali się na lodowisko miejskie do Włocławka, aby spróbować swoich sił w jeździe na łyżwach. Mimo że niektórzy mieli po raz pierwszy na nogach łyżwy, wszyscy weszli na taflę i jeździli całkiem nieźle. To była prawdziwa frajda...

Szkolne Rozgrywki Umysłowo - Sportowe RAMBIT

Klasa I 14 pkt. III miejsce

Klasa II 16 pkt. II miejsce

Klasa III 17 pkt. I miejsce

GRATULUJEMY!

Jasełka

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach młodzi aktorzy z klasy piątej wcielili się w rolę Maryi i Józefa,Króla Heroda i Trzech Mędrców. Byli też aniołowie i diabełki, a nawet jeden, który się nawrócił.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Wspaniale zaprezentował się również chór szkolny.

Na zakończenie głos zabrała dyrektor szkoły p. Barbara Marek, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także ksiądz Proboszcz. Cala społeczność szkolna podziękowała Panu Andrzejowi Błaszczykowi za wieloletnią pracę na rzecz naszej szkoły.

Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj  wraz ze swoim pomocnikiem Elfem. Tego dnia, zgodnie z pomysłem Samorządu Uczniowskiego, społeczność szkolna zadbała o czerwony stój lub przebranie i oczywiście piękne mikołajkowe czapki. Uczniowie otrzymali paczki pełne słodyczy. Humor dopisywał wszystkim a najbardziej przejęci byli najmłodsi uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki. Do zobaczenia za rok Mikołaju i Elfie! Dziękujemy za miłą wizytę!

Dyskoteka Andrzejkowa

"Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze ...."

" ... Gdy święty Andrzej ze śniegiem przybieży, sto dni śnieg na polu leży"

Andrzejki to ostatnia chwila do wróżb i zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 30 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Podczas imprezy nie zabrakło wróżb i zabaw. Były one miłym przerywnikiem w szalonej zabawie i cieszyły się ogromnym powodzeniem. Oczywiście wierzymy, że wszystkie się spełnią, a zwłaszcza te dobre ...

Odbyła się także zabawa andrzejkowa zorganizowana przez uczniów klasy VII oraz II i III-ich klas gimnazjalnych. Imprezę uczniowie przygotowywali przez trzy tygodnie metodą projektu. Każda z pięciu grup miała inne zadanie a połączenie efektów dało świetną zabawę. Uczestnicy mogli skorzystać z bardzo różnych, przygotowanych przez koleżanki i kolegów wróżb oraz wziąć udział w dyskotece. Tańce co kilka minut przerywały konkursy zorganizowane przez jedną z grup. Zwycięzcy otrzymywali batony a uczestnicy dla pocieszenia po cukiereczku. Wszystko świetnie się udało. Zapraszamy na następny raz.

Odblaskiem po oczach !!!

24 listopada w ramach akcji "Odblaskiem po oczach" zawodnicy Anwilu i pracownicy Komendy Miejskiej Policji przekazali uczniom naszej szkoły kamizeli i opaski odblaskowe. Policjanci przypomnieli o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa na drodze i obowiązku noszenia elementów odblaskowych, gdy poruszamy się po zmierzchu poza terenem zabudowanym. Dzieci otrzymały również pamiątkowe autografy od Michała Nowakowskiego i Bartosza Matusiaka.

Additional information