Aktualności

Dzień Babci i Dziadka

Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych kochanych Babć i Dziadków.

W tym roku ta niecodzienna uroczystość odbyła się już 11 stycznia 2019 r.. Zaproszeni goście - Babcie i Dziadkowie, licznie przybyli w szkolne mury naszej szkoły, gdzie z niecierpliwością wypatrywali swoich wnucząt.

Z okazji tego Święta uczniowie naszej szkoły, zarówno młodsi jak i nieco starsi, przygotowali program artystyczny wzorowany na znanym teleturnieju, zatytułowany: „Familiada dla Babci i Dziadka”. Poprzez wspaniałe występy przepełnione radością, śpiewem, tańcem i muzyką wnuczęta chciały wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom.

„To, czego dzieci potrzebują najbardziej, dostarczają dziadkowie” –tak brzmiał cytat umieszczony na dekoracji. Właśnie od Nich dzieci otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować nie tylko w tym szczególnym dniu. Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.


Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

W dniu 11 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka.
Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z naszego przedszkola również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach. Licznie przybyli goście z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. 
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

Jasełka w Domu Pomocy Społecznej

8  stycznia 2019r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Dom Pomocy Społecznej we Włocławku. Tematem przewodnim odwiedzin, był występ artystyczny przygotowany przez młodych artystów, a także wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Gospodarze przygotowali dla nas słodką niespodziankę. Wspólne kolędowanie i pyszne pączki wprowadziły w radosny  nastrój mieszkańców domu opieki, jak i naszych uczniów. Dziękujemy za mile spędzony czas i przesyłamy gorące pozdrowienia dla całej kadry DPS we Włocławku. Życzymy wszystkiego  dobrego w Nowym Roku 2019.

Wigilia szkolna

Dziś wszystkim z nas Bóg narodzi się.

Boże Narodzenie to wspaniały czas. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły, co roku spotykamy się wraz z zaproszonymi gośćmi przy wspólnej wigilii.

21 grudnia w naszej szkole panowało wielkie poruszenie. Od rana czuć było świąteczną atmosferę.

W klasach odbyły się wigilie. Natomiast o godzinie 11.00 na sali gimnastycznej została wystawiona jasełka przez członków Koła Teatralno – Muzycznego. W przedstawieniu współczesna rodzina, która zagubiła ducha świąt Bożego Narodzenia dzięki najmłodszej córce odnajduje prawdziwy ich sens.
Obok Marii i Józefa nie zabrakło pięknie śpiewających aniołów, spieszących oddać cześć Jezusowi  pastuszków i królów. Fragment z Ewangelii św. Łukasza przeczytał zaproszony na uroczystość ks. dr Witold Dorsz proboszcz naszej parafii.
Po jasełce dyrektor Barbara Marek przekazała uczestnikom spotkania świąteczne życzenia

Po wspólnie spędzonych radosnych chwilach rozeszliśmy się w doskonałych nastrojach, udając się na przerwę świąteczną, aby wrócić w nowym roku 2019 w pełni sił i z nową energią do pracy i do nauki.


Wigilia przedszkolaków

21 grudnia 2018r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne. Była to prawdziwa wigilia całej „przedszkolnej rodziny”. Po raz pierwszy dzieci ze wszystkich grup spotkały się przy jednym wigilijnym stole, na którym nie mogło zabraknąć tradycyjnych potraw wigilijnych. Był czerwony barszczyk i paszteciki, ryba, pierogi oraz świąteczne pierniczki przygotowane przez dzieci. Zanim jednak wszyscy zasiedli przy stole, aby posmakować pyszności jakie zostały na ten dzień przyrządzone przedszkolaki podzieliły się opłatkiem, składając sobie przy tym życzenia bożonarodzeniowe. Po wspólnej wigilii przyszedł czas na kolędowanie. Radości i śpiewu było co nie miara. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co bardzo istotne, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Cała uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze, wywołując szczęście i uśmiech na twarzach dzieci, a o to przecież chodzi, zwłaszcza w te święta, aby radość była w nas.

Wesołych Świąt!

Wigilia w Brześciu Kujawskim

W niedzielę 9 .12.2018 r uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w Wigilii dla dzieci niepełnosprawnych w Brześciu Kujawskim. Przygotowaliśmy inscenizację bożonarodzeniową pt. „Prezent dla najbliższych”, kolędy, słodycze oraz własnoręcznie wykonane bombki. Śpiewaliśmy wspólnie kolędy i tańczyliśmy.  Występ nasz podobał się dzieciom i ich rodzicom,  a my jesteśmy zadowoleni ze spędzonego  z nimi czasu.

Wizyta Świętego Mikołaja i Elfów ...

Andrzejki 2018

Popularne Andrzejki są od dawien dawna  tradycyjnym wieczorem wróżb. Stały się też one idealnym pretekstem do miłego spędzenia  czasu w gronie kolegów i koleżanek.

Dnia 29.11.2018  roku odbył się w naszej szkole  wieczór andrzejkowy. W rolę wróżek wcieliły się uczennice klasy VII i VIII. Przygotowane przez nie wróżby dostarczyły wiele śmiechu i radości. Symbole wiedzy magicznej, światło i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Na dyskotece wszyscy świetnie się bawili. Odbyły się też liczne konkursy. Był to niezapomniany wieczór.


"O zdrowie dbamy, bo jedno je mamy"

W listopadzie, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowej Żywności. Obchody tego dnia stały się już naszą tradycją. W tym roku hasłem przewodnim było: „O zdrowie dbamy, bo jedno je mamy”.

Uczniowie przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek zdrowe, kolorowe i pełne witamin sałatki ,surówki i kanapki. Oprócz degustacji dzieci z grup przedszkolnych miały możliwość zdobycia wiedzy na temat roli warzyw w codziennej diecie. Uczennice trzeciej klasy gimnazjum  prowadziły pogadanki na temat kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych, zabawy ruchowe , zagadki i rebusy związane ze zdrową żywnością. Uczniowie z klasy piątej i szóstej przygotowali przedstawienie dotyczące zdrowego stylu życia.

Celem Dnia Zdrowej Żywności jest propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie, zachęcanie do zdrowego stylu życia, a także integracja środowiska szkolnego, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci i młodzieży.

„Dzień Pluszowego Misia”

Najmłodsza grupa przedszkolna w poniedziałek 26 listopada wybrała się na Dzień Pluszowego Misia do biblioteki w Wieńcu. Maluchy poznały historię misia Uszatka. Dzieci własnoręcznie wykonały misia z drewnianej szpatułki, wacika i kleju. Maluchy otrzymały też prezenty. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

Dla Niepodległej

W piątek 9 listopada uczniowie przybyli do szkoły w galowych strojach. O jedenastej wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej, by obejrzeć apel „100 lat Niepodległej”. Uroczystość rozpoczął polonez. Następnie o 11.11 w obecności pocztu sztandarowego zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego, bijąc w ten sposób „Rekord dla Niepodległej”. Później obejrzeliśmy inscenizację, w której uczniowie przypomnieli tragiczne i chwalebne  dzieje Polski, utratę wolności, walkę o niepodległość i radość ze zwycięstwa.  Program uświetniły pieśni patriotyczne, które śpiewały uczennice z klasy szóstej, siódmej i ósmej. Na koniec pani dyrektor w obecności uczniów klasy pierwszej i przedstawicieli pozostałych klas zasadziła przed szkołą „DĄB NIEPODLEGŁOŚCI”.


Additional information