Aktualności

Tydzień z Niepodległą

Wyjątkowo uroczyście i radośnie obchodziliśmy w tym roku Narodowe Święto Niepodległości, ponieważ to już 100. rocznica tego wspaniałego wydarzenia. Tydzień poprzedzający 11. listopada obfitował w różnorodne działania.

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w poniedziałek 5 listopada zorganizowaliśmy NIEPODLEGŁE CZYTANIE. Uczennice trzeciej klasy naszego gimnazjum czytały przez szkolny radiowęzeł fragmenty „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, a uczniom klas młodszych i przedszkolakom legendy i bajki patriotyczne dotyczące naszego godła i powstania państwa polskiego. Na godzinach wychowawczych realizowane było zadanie, mające na  celu przybliżenie postaci wybitnych Polaków - twórców niepodległej Ojczyzny. Uczniowie w formie plakatów zaprezentowali sylwetki wybranych bohaterów. Prace stanowiły dekorację szkolnych korytarzy. Na zajęciach plastycznych i technicznych uczniowie wykonali prace: Alfabet współczesnego patriotyzmu oraz Czym jest dla mnie wolność?

Wtorek 6 listopada upłynął pod hasłem biało – czerwonych kotylionów. Na warsztatach artystycznych poprowadzonych przez mamę uczennicy klasy piątej Joasi Korzeniewskiej uczniowie, nauczyciele i rodzice, którym dziękujemy za przybycie, wykonywali kotyliony z papieru. Klasy czwarta i piąta wzięły udział w pieszym Rajdzie Niepodległościowym do  Miejsca Pamięci Narodowej „Wieniec Zdrój” – miejsca egzekucji członków Rodziny Migdalskich.


W środę 7 listopada odbył się piękny koncert pieśni patriotycznych pod hasłem „Takie nasze dla Ciebie Ojczyzno śpiewanie”. Wykonawcy prezentowali wysoki poziom. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych okazało się dobrym pomysłem, który spodobał się naszym uczniom i licznie odpowiedzieli na  zaproszenie. Na szkolnej wystąpiło prawie trzydziestu wykonawców.


W czwartek 8 listopada gościliśmy przedstawicieli szkół z terenu gminy. Dziesięcioosobowe drużyny wzięły udział w potyczkach sportowo – umysłowych „ RAMBIT DLA NIEPODLEGŁEJ”. Zawodnicy m.in. mieli podać datę odzyskania niepodległości przez Polskę, rozpoznać na portretach twórców niepodległości oraz wykazać się umiejętnościami sportowymi.Kampania edukacyjna nt. gazu ziemnego

29 października uczniowie klasy VII i VIII oraz klasy III gimnazjum uczestniczyli w warsztatach z doświadczeniami prowadzonymi przez GAZ-SYSTEM S.A. Uczniowie dowiedzieli się jak w prosty sposób otrzymać gazy, jak wiele reakcji chemicznych przebiega z ich udziałem i jakie są podstawowe właściwości gazów. Uczniowie poznali także podstawy elektrochemii, dzięki czemu zapoznali się z procesami ochrony antykorozyjnej gazociągów.

INFORMACJA

Uprzejmie informujemy, że dnia 12 listopada 2018r. Szkoła Podstawowa w Wieńcu (w tym również przedszkola) będzie nieczynna (dzień ten z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości, jest ustawowo dniem wolnym od pracy).

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r.. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. 15 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowe, a także z okazji pasowania pierwszoklasistów i przedszkolaków. Część artystyczna została przedstawiona przez uczniów kl. I oraz najmłodszych reprezentantów naszej szkoły-przedszkolaków. Natomiast kl.VI, dziewczęta z  kl. VII oraz trzy gimnazjalistki z kl. III uświetnili występ swoim śpiewem.  Pani Dyrektor złożyła również serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

Szkolna wycieczka w góry

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Dnia 3 września o godzinie 9.00 wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się na uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego 2018/2019.


Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w poniedziałek 03 września br. o godzinie 9:00. Odjazd autobusu szkolnego dla uczniów dojeżdżających spod Szkoły Podstawowej w Brzeziu o godzinie 8:00. Odjazd autobusu po zakończeniu uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego o godzinie 10:30.


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Uroczyste zakończenie przedszkola

Wycieczka do Torunia

Additional information