Aktualności

Gminny Czytelniczy Konkurs Fantastyczny

W piątek  17 stycznia 2020  w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim odbyła się druga edycja  Gminnego Czytelniczego Konkursu Fantastycznego dla uczniów klas 6-8. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Wiktoria Woźniak,  Zosia Szatkowska, Wiktoria Woźniak, Julia Zasada.  Uczestników konkursu obowiązywała znajomość utworu „Wehikuł czasu” G. Wellsa. Zmagania zakończyły się wspaniałym sukcesem:

  • Wiktoria Woźniak z klasy siódmej  zajęła II miejsce
  • Julia Zasada z klasy ósmej zajęła III miejsce
  • Zosia Szatkowska z klasy siódmej otrzymała wyróżnienie

Gratulujemy !!!Udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Franciszka Becińskiego

W piątek, 29 listopada 2019r. w Liceum Ogólnokształcącym w Lubrańcu odbyła się XIX edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Franciszka Becińskiego. W konkursie uczestniczyło 35 recytatorów z 13 szkół. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy siódmej: Wiktoria Woźniak, Zosia Szatkowska i Wiktoria Woźniak. Każdy uczestnik konkursu  miał zaprezentować dwa utwory Franciszka Becińskiego. Jeden  dowolny a  drugi o charakterze patriotycznym. W jury oceniającym recytacje zasiedli: p. Marianna Witowska – nauczycielka języka polskiego, p. Agata Wojtkowska – Członek Zarządu Powiatu Włocławskiego, nauczycielka języka polskiego, p. Krystian Łuczak – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym we Włocławku.Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "BEZPIECZNY PIERWSZAK"

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego podsumowano już XV edycję Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Bezpieczny pierwszak”. W tym roku w konkursie wzięło udział 19 placówek z Włocławka i regionu. Uczennica naszej szkoły - Lena Woźniak z klasy pierwszej zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy !


I GMINNY FESTIWAL PRZEDSZKOLNEJ PIOSENKI
„NA DESZCZOWE DNI”

Szkoła Podstawowa w Wieńcu serdecznie zaprasza
dzieci z Przedszkoli i Oddziałów Przedszkolnych znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Brześć Kujawski  do udziału w I GMINNYM FESTIWALU PRZEDSZKOLNEJ PIOSENKI „NA DESZCZOWE DNI”.

Festiwal odbędzie się 28 listopada 2019 roku
w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Wieńcu

więcej informacji


#Szkoła pamięta

W celu upamiętnienia ważnych postaci i wydarzeń w ramach akcji „Szkoła pamięta”:

Read more...


Zaproszenie na Bal Wszystkich Świętych


KÓŁKO SZACHOWE

Brzeskie Towarzystwo Sportowe "Olimpia" zaprasza na bezpłatne zajęcia KÓŁKA SZACHOWEGO dla dzieci i młodzieży do lat 18.

Zajęcia będą odbywały się w każdy poniedziałek (zmiana terminu) o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej w Wieńcu w sali nr 8.

Pierwsze spotkanie - środa 16 października 2019 godz. 17.00

Więcej informacji


#CODEWEEK2019

Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce, świętujemy Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019.

Europejski Tydzień Kodowania to …

wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem.

Po co uczyć dzieci programowania?

Po co nam to programowanie? To nie tylko ścieżka kariery. To przede wszystkim nauka, która daje szansę na zdobycie uniwersalnych kompetencji – kluczowych nie tylko dla dzieciaków, ale i bardzo przydatnych w dorosłości. Wbrew popularnej opinii - programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Projektowanie prostych komputerowych algorytmów daje dzieciom poczucie sprawczości oraz uczy zadaniowego podejścia do problemów. Praca w zespołach, czy szukanie wspólnych rozwiązań, pomagają doskonalić także kompetencje społeczne. Nie trzeba być matematycznym orłem, by być świetnym programistą.

W tym roku również nasza szkoła włączyła się w Code Week  poprzez organizację warsztatów z programowania wizualnego/blokowego w języku Scratch. Podczas zajęć uczniowie klasy V,VI ii VII stworzą własna cyfrową opowieść i zaprezentują wykonane przez siebie prace. Każdy uczestnik otrzyma indywidualny certyfikat uczestnictwa.

Nasze wydarzenie zostało zarejestrowane na mapie wydarzeń #CodeWeek2019.

Link: https://codeweek.eu/view/214689/tworzymy-cyfrowa-opowiesc


Święto Edukacji Narodowej

14 października 2019 roku (poniedziałek) obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu uczniowie klas I-VIII nie mają zajęć dydaktycznych. Dla uczniów, których rodzice pracują zawodowo i nie mogą zapewnić opieki, szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze. Informację na ten temat należy przekazać  wychowawcy klasy przez e-dziennik lub telefonicznie 54 252 68 93.

O godzinie 10.00 odbędzie się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której uroczyste ślubowanie złożą uczniowie klasy pierwszej a dzieci, które po raz pierwszy zostały przyjęte do oddziałów przedszkolnych, zostaną pasowane na przedszkolaka. Uczniów obowiązuje strój galowy.

  • Dowóz uczniów do szkoły w dniu 14 października 2019: Lipiny 9.15, Wieniec Zalesie 9.20, Wieniec Zdrój 9.25, Machnacz 9.30, Słone 9.35, Kąty  9.40
  • Odwoź uczniów o godz. 12.00
  • Świetlica szkolna funkcjonuje do godziny 16.30

DODATKOWE BEZPŁATNE ZAJĘCIA Z JĘZYKA  ANGIELSKIEGO DLA KLAS I – VI

Od 7 października rozpoczynają się bezpłatne dodatkowe zajęcia dla uczniów naszej szkoły organizowane przez Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim we współpracy z firmą LPP w ramach projektu społecznego LPP „Brześć Kujawski w Centrum Uwagi”.
Zajęcia poprowadzą nauczyciele ze Szkoły Języków Obcych Oxford School zgodnie z następującym planem.

  • klasa I piątek godz. 13.25-14.10
  • klasa II piątek godz. 14.15-15.00
  • klasa III i IV środa godz. 14.15-15.00
  • klasa V i VI poniedziałek godz. 14.15-15.00

W zajęciach będą uczestniczyli uczniowie, którzy w terminie do 15 września 2019 roku oddali podpisane przez rodziców/opiekunów deklaracje udziału w/w zajęciach.


Additional information