Aktualności


Bukiet artystycznych życzeń dla Babć i Dziadków

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka i z pewnością o randze obchodów święta Babci i Dziadka nikomu nie trzeba przypominać. Z zaproszenia do szkoły na uroczyste obchody skorzystały chyba wszystkie Babcie i Dziadziusiowie, miejsca na sali gimnastycznej wypełnione były po brzegi. Gości przywitała dyrektor szkoły pani Barbara Marek składając serdeczne życzenia. Głównymi aktorami programu artystycznego były wnuczęta. Były tańce, recytacje i popisy wokalne poszczególnych klas. Prezentacje swoich wnuków z zaciekawieniem obserwowali Dziadkowie i nagradzali gromkimi brawami. Pomimo chłodu za oknem, wszystkim zrobiło się ciepło na sercu.


DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

/Chronimy języki po to, by nie zagubić tożsamości kulturowej/

21 lutego obchodzimy ustanowiony przez UNESCO Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto ma przypominać o językowej różnorodności świata i konieczności jej ochrony. Z tej okazji  świętowaliśmy również w naszej szkole.  Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak poprawnie mówić i pisać. Podejmowane  działania miały na celu  wzbogacanie wiedzy na temat języka ojczystego, zainteresowanie dzieci i młodzieży poprawnością języka ojczystego, uwrażliwienie na piękno poezji polskiej, propagowanie kultury żywego słowa, rozwijanie kreatywności. Pierwszoklasiści próbowali swoich sił  w zakresie kaligrafii. Uczniowie pozostałych klas brali udział w „walce z bykami” (ortograficznymi oczywiście). Ponadto piątoklasiści wykonali prace poświęcone wulgaryzmom;  najpopularniejszym błędom językowym;  roli przysłów w języku i  układali rymowanki o języku polskim. Pamiętajmy , że nasz język świadczy o nas!


Jasełka

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia klasa czwarta pod opieką p. Joanny Rypińskiej i p. Anny Laskowskiej wystąpiła w wesołym przedstawieniu opowiadającym historię Narodzenia Pańskiego i króla Heroda. Jasełka urozmaiciły kolędy w wykonaniu Wiktorii Kosteckiej i Justyny Przekwas oraz Milenki Konwerskiej i Natalki Reznerowicz.


Popołudnie z książką

W ramach ogólnopolskiego udziału w projekcie "PoczytajMy" p. Janusz Szymczak i p. Anna Laskowska 15 grudnia zorganizowali "Popołudnie z książką". Wzięło w nim udział 23 uczniów naszej szkoły oraz 7 rodziców. Uczestnicy spotkania czytali wybrane utwory o tematyce świątecznej, po czym wykonali figurki aniołków z masy solnej dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej “Na Skarpie” we Włocławku.


Zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia.

 

Odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy.

Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku oraz spełnienia w życiu osobistym i zawodowym

życzy Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Wieńcu


Niezwykły koncert

21 listopada 2016 roku gościliśmy w szkole niecodziennego artystę pana Jacentego Ignatowicza - folklorystę, nauczyciela muzyki z Żywca, uczestnika wielu programów telewizyjnych, finalistę telewizyjnego programu „Mam talent”. Artysta wystąpił w oryginalnym stroju góralskim. Niezwykły koncert  odbył się pod hasłem „Góralska muzyko grojże mi”. Pan  Ignatowicz zachęcał do muzykowania i aktywnego spędzania czasu wolnego. Gawędził i grał na góralskich instrumentach muzycznych i nie tylko. Niezapomniane wrażenia wywołała na słuchaczach zarówno tych bardzo młodych (przedszkolaki)  jak i nieco starszych gra na  dudach,  piszczałkach, trombitach,  multankach, gwizdkach, okarynach,  rogach pasterskich oraz na pile i liściach. Jego motto życiowe: „Żyjmy weselej, jeśli nie bogaciej. I Ty możesz muzykować tak jak ja”.


Szkolna noc klas I-III

18 listopada w ramach realizacji projektu edukacyjno-wychowawczego pod nazwą "DOBRE MANIERY MAMY I NIMI SIĘ WYRÓŻNIAMY, uczniowie klas I - III wraz z wychowawczyniami spędzili noc w szkole. Podczas nocnego spotkania uczniowie pogłębiali wiedzę na temat kultury spożywania posiłków. Po wykonaniu gazetki i plakatów na temat kulturalnego zachowania się przy stole, wszyscy rozpoczęli przygotowania do wspólnej kolacji. Uczniowie nakrywali do stołu i prawidłowo posługiwali się sztućcami. Na zakończenie odbyło się czytanie wierszy i opowiadań na temat kulturalnego spożywania posiłków.

Tego wieczoru również z okazji zbliżającego się Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka uczniowie zostali zapoznani przez wychowawczynie z podstawowymi zagadnieniami Konwencji o Prawach Dziecka i  zaangażowani do wykonania prac plastycznych, co pozwoliło na utrwalenie praw w świadomości dzieci.

 


Zebranie z rodzicami

Dnia 22 listopada 2016 roku o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami przedszkolaków oraz uczniów klas I-VI. Członków Rady Rodziców zapraszany na godzinę 16.00. Bardzo prosimy wszystkich rodziców o przybycie.


Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

10 listopada w naszej szkole uroczystym apelem upamiętniliśmy 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na scenie zaprezentowali się uczniowie klasy III oraz chórzyści z klas starszych. Zabrzmiały pieśni patriotyczne, które często towarzyszyły Polakom w walkach o wolność. W dniu jutrzejszym delegacja uczniów naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym weźmie udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Brześciu Kujawskim.


Cyrkowy występ

7 listopada zawitał do nas cyrk "HECA". Dzieci bawiły się świetnie, oglądając tresowane zwierzątka, magiczne sztuczki oraz popisy akrobatyczne na małym rowerku z obręczami. Były nie tylko widzami, ale i próbowały swych talentów cyrkowych włączając się czynnie do zabawy.

Additional information