Aktualności

Szkolny Konkurs Ortograficzny

W czwartek 8 lutego odbył się szkolny konkurs ortograficzny.  Po klasowych eliminacjach do walki o tytuł szkolnego mistrza ortografii stanęło 11 uczniów z klas IV-VI. Uczniowie pisali dyktando, w którym aż roiło się od różnych pułapek  ortograficznych i trudnych wyrazów. Okazało się jednak, że uczniowie znają zasady ortograficzne i potrafią je stosować w piśmie. Najlepszy wyniki osiągnęli:

  • wśród uczniów klasy czwartej Joanna Korzeniewska;
  • wśród uczniów klasy piątej Marta Błaszczyk;
  • wśród uczniów klasy szóstej Julia Zasada

Gratulujemy dobrej znajomości ortografii!

Wyjazd do kina

1 lutego uczniowie klas szóstej i siódmej wybrali się do kina na spektakl pt. „Jumanji: Przygoda w dżungli”. W zupełnie nowym, pełnym przygód filmie  poznajemy czworo przyjaciół, którzy odkrywają starą konsolę gier wideo z grą "Jumanji", o której nigdy dotąd nie słyszały. Wszyscy oni – w postaci awatarów o niezwykłych umiejętnościach – zostają wciągnięci w niebezpieczny świat  i  wyruszają w najbardziej niebezpieczną przygodę życia, by nie utknąć na zawsze w świecie gry. Wizyta w kinie to sposób nie tylko na nudę lecz miłe spędzenie popołudnia w gronie rówieśników.

Dzień Wiosny

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

Do dnia 31 marca 2018 roku trwa rekrutacja do klasy pierwszej oraz oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2017/2018. Więcej informacji tutaj.

Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola pobierz.

Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej pobierz.

Dzień Patrona - Święto Szkoły

8 lutego obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły Kornela Makuszyńskiego. Uczniowie tego dnia wykonywali plakaty dotyczące życia i twórczości naszego patrona, uczestniczyli w przedstawieniu oraz wzięli udział w szkolnych rozgrywkach sportowo-umysłowych RAMBIT. W kategorii klas IV-VI zwyciężyła klasa VI, natomiast w kategorii klas starszych - klasa II gimnazjum. Zabawie towarzyszyło wiele emocji. Samorząd Uczniowski rozstrzygnął konkurs klasowy na najpiękniejszą walentynkę. Nie zabrakło również smakowitych pączków. Na zakończenie odbyła się zabawa karnawałowa.

Zebranie z rodzicami

Dnia 23 listopada 2017 roku odbędzie się zebranie z rodzicami przedszkolaków oraz uczniów klas I-VII oraz II i III gimnazjum podsumowujące I półrocze.

SPOTKANIE RADY RODZICÓW - godz. 15.30

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE - godz. 16.00

SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM - godz. 16.30

Dzień Babci i Dziadka

22 stycznia gościliśmy w naszej szkole kochane babcie i wspaniałych dziadków. Najpierw swój program artystyczny zaprezentowały przedszkolaki. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowały piosenki i wiersze o tematyce zimowej.

Wyjazd na lodowisko

19 stycznia uczniowie klasy czwartej i piątej pod opieką p. Janusza Szymczaka, p.Anny Wojtczak oraz p. Anny Laskowskiej wybrali się na lodowisko miejskie do Włocławka, aby spróbować swoich sił w jeździe na łyżwach. Mimo że niektórzy mieli po raz pierwszy na nogach łyżwy, wszyscy weszli na taflę i jeździli całkiem nieźle. To była prawdziwa frajda...

Szkolne Rozgrywki Umysłowo - Sportowe RAMBIT

Klasa I 14 pkt. III miejsce

Klasa II 16 pkt. II miejsce

Klasa III 17 pkt. I miejsce

GRATULUJEMY!

Jasełka

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach młodzi aktorzy z klasy piątej wcielili się w rolę Maryi i Józefa,Króla Heroda i Trzech Mędrców. Byli też aniołowie i diabełki, a nawet jeden, który się nawrócił.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Wspaniale zaprezentował się również chór szkolny.

Na zakończenie głos zabrała dyrektor szkoły p. Barbara Marek, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także ksiądz Proboszcz. Cala społeczność szkolna podziękowała Panu Andrzejowi Błaszczykowi za wieloletnią pracę na rzecz naszej szkoły.

Additional information