Aktualności

Szkolne Rozgrywki Umysłowo - Sportowe RAMBIT

Klasa I 14 pkt. III miejsce

Klasa II 16 pkt. II miejsce

Klasa III 17 pkt. I miejsce

GRATULUJEMY!

Jasełka

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach młodzi aktorzy z klasy piątej wcielili się w rolę Maryi i Józefa,Króla Heroda i Trzech Mędrców. Byli też aniołowie i diabełki, a nawet jeden, który się nawrócił.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Wspaniale zaprezentował się również chór szkolny.

Na zakończenie głos zabrała dyrektor szkoły p. Barbara Marek, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także ksiądz Proboszcz. Cala społeczność szkolna podziękowała Panu Andrzejowi Błaszczykowi za wieloletnią pracę na rzecz naszej szkoły.

Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj  wraz ze swoim pomocnikiem Elfem. Tego dnia, zgodnie z pomysłem Samorządu Uczniowskiego, społeczność szkolna zadbała o czerwony stój lub przebranie i oczywiście piękne mikołajkowe czapki. Uczniowie otrzymali paczki pełne słodyczy. Humor dopisywał wszystkim a najbardziej przejęci byli najmłodsi uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki. Do zobaczenia za rok Mikołaju i Elfie! Dziękujemy za miłą wizytę!

Dyskoteka Andrzejkowa

"Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze ...."

" ... Gdy święty Andrzej ze śniegiem przybieży, sto dni śnieg na polu leży"

Andrzejki to ostatnia chwila do wróżb i zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 30 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Podczas imprezy nie zabrakło wróżb i zabaw. Były one miłym przerywnikiem w szalonej zabawie i cieszyły się ogromnym powodzeniem. Oczywiście wierzymy, że wszystkie się spełnią, a zwłaszcza te dobre ...

Odbyła się także zabawa andrzejkowa zorganizowana przez uczniów klasy VII oraz II i III-ich klas gimnazjalnych. Imprezę uczniowie przygotowywali przez trzy tygodnie metodą projektu. Każda z pięciu grup miała inne zadanie a połączenie efektów dało świetną zabawę. Uczestnicy mogli skorzystać z bardzo różnych, przygotowanych przez koleżanki i kolegów wróżb oraz wziąć udział w dyskotece. Tańce co kilka minut przerywały konkursy zorganizowane przez jedną z grup. Zwycięzcy otrzymywali batony a uczestnicy dla pocieszenia po cukiereczku. Wszystko świetnie się udało. Zapraszamy na następny raz.

Odblaskiem po oczach !!!

24 listopada w ramach akcji "Odblaskiem po oczach" zawodnicy Anwilu i pracownicy Komendy Miejskiej Policji przekazali uczniom naszej szkoły kamizeli i opaski odblaskowe. Policjanci przypomnieli o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa na drodze i obowiązku noszenia elementów odblaskowych, gdy poruszamy się po zmierzchu poza terenem zabudowanym. Dzieci otrzymały również pamiątkowe autografy od Michała Nowakowskiego i Bartosza Matusiaka.

Spotkanie z Panią Leśnik

24 listopada przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z panią leśnik - pracownikiem Nadleśnictwa we Włocławku. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom zawodu leśnika oraz uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody. Pani leśnik opowiadała dzieciom o różnych gatunkach ptaków, o ich zwyczajach oraz o szczególnych ptasich potrzebach w porze zimowej.
Dzieci otrzymały instrukcję jak należy dbać o ptaki i w jaki sposób im pomagać przetrwać zimę. To była wspaniała lekcja przyrody...

Dziękujemy !

Zebranie z rodzicami

Dnia 23 listopada 2017 roku odbędzie się zebranie z rodzicami przedszkolaków oraz uczniów klas I-VII oraz II i III gimnazjum dotyczące postępów w nauce i zachowaniu.

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE - godz. 16.00

SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM - godz. 16.30

Święto Niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p.Renaty Kwiatkowskiej przygotowali przedstawienie słowno-muzyczne pt. "Wstań Polsko moja, uderz w czyn". Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych. Barwy narodowe, hymn oraz własnoręcznie wykonane kotyliony przez klasy młodsze podkreśliły patriotyczny charakter apelu.

Światowy Dzień Postaci z Bajek

Światowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest 5 listopada, w dzień urodzin jednego z najwięszych twórcow bajek - Walta Disneya. Z okazji tego święta przedszkolaki odwiedziła Pani bibliotekarka, która zabrała dzieci w podróż do bajkowej krainy. najpierw dzieci uważnie wysłuchały baśni H.CH. Andersena, a później odbyły się zabawy wymagające znajomości treści bajek i baśni. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie, opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Dzieci świetnie radziły sobie z zadaniami.

Dziękujemy Pani bibliotekarce za ciekawe zajęcia.

Mądre bajki uczą, wychowują i rozwijają wyobraźnię ...

Wizyta w fabryce bombek w Gnieźnie

25 października uczniowie klas II-IV wraz z wychowawczyniami odwiedzili fabrykę bombek w Gnieźnie. Podczas zwiedzania zakładu produkującego świąteczne ozdoby, uczniowie poznali wszystkie etapy ręcznej produkcji szklanych bombek: od szklanej rurki po gotowy produkt ze sklepowej półki. Na zakończenie uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, podczas których każdy mógł udekorować bombki według własnego pomysłu. Każde dziecko na pamiątkę pobytu w fabryce otrzymało bombkę z własnym imieniem. Wycieczka dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Additional information