Aktualności

Spotkanie z Panią Leśnik

24 listopada przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z panią leśnik - pracownikiem Nadleśnictwa we Włocławku. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom zawodu leśnika oraz uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody. Pani leśnik opowiadała dzieciom o różnych gatunkach ptaków, o ich zwyczajach oraz o szczególnych ptasich potrzebach w porze zimowej.
Dzieci otrzymały instrukcję jak należy dbać o ptaki i w jaki sposób im pomagać przetrwać zimę. To była wspaniała lekcja przyrody...

Dziękujemy !

Zebranie z rodzicami

Dnia 23 listopada 2017 roku odbędzie się zebranie z rodzicami przedszkolaków oraz uczniów klas I-VII oraz II i III gimnazjum dotyczące postępów w nauce i zachowaniu.

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE - godz. 16.00

SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM - godz. 16.30

Święto Niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p.Renaty Kwiatkowskiej przygotowali przedstawienie słowno-muzyczne pt. "Wstań Polsko moja, uderz w czyn". Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych. Barwy narodowe, hymn oraz własnoręcznie wykonane kotyliony przez klasy młodsze podkreśliły patriotyczny charakter apelu.

Światowy Dzień Postaci z Bajek

Światowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest 5 listopada, w dzień urodzin jednego z najwięszych twórcow bajek - Walta Disneya. Z okazji tego święta przedszkolaki odwiedziła Pani bibliotekarka, która zabrała dzieci w podróż do bajkowej krainy. najpierw dzieci uważnie wysłuchały baśni H.CH. Andersena, a później odbyły się zabawy wymagające znajomości treści bajek i baśni. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie, opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Dzieci świetnie radziły sobie z zadaniami.

Dziękujemy Pani bibliotekarce za ciekawe zajęcia.

Mądre bajki uczą, wychowują i rozwijają wyobraźnię ...

Wizyta w fabryce bombek w Gnieźnie

25 października uczniowie klas II-IV wraz z wychowawczyniami odwiedzili fabrykę bombek w Gnieźnie. Podczas zwiedzania zakładu produkującego świąteczne ozdoby, uczniowie poznali wszystkie etapy ręcznej produkcji szklanych bombek: od szklanej rurki po gotowy produkt ze sklepowej półki. Na zakończenie uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, podczas których każdy mógł udekorować bombki według własnego pomysłu. Każde dziecko na pamiątkę pobytu w fabryce otrzymało bombkę z własnym imieniem. Wycieczka dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Występy cyrkowe

Dzień Edukacji Narodowej

16 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej, połączona z uroczystością ślubowania klas pierwszych oraz pasowania na przedszkolaka. Podczas występu pod okiem starszych koleżanek: Wiktorii Zamerskiej, Natalii Kmieć i Wiktorii Woźniak zaprezentowały się wszystkie grupy przedszkolne i pierwszaki. Wysłuchaliśmy również piosenki Ryszarda Rynkowskiego pt.:"Pięknie żyć" w wykonaniu Mileny Konwerskiej i Natalii Reznerowicz oraz uczniów klasy piątej i szóstej. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły serdeczne życzenia.

Dzień Zdrowej Żywności

11 października w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowej Żywności, którego celem jest propagowanie wśród uczniów nawyków zdrowego odżywiania. Tego dnia uczniowie mogli pochwalić się swoimi zdolnościami kulinarnymi a przede wszystkim pomysłowością, przygotowując smaczne i zdrowe kanapki oraz sałatki. Na zakończenie przy stolach udekorowanych koszami warzyw i owoców odbyła się smakowita degustacja.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września w naszej szkole obchodziliśy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji podczas przerw uczniowie mogli przystąpić do EGZAMINU Z TABLICZKI MNOŻENIA. W tym roku egzaminatorami byli uczniowie klasy piątej: Marcel Szafrański, Marta Błaszczyk, Oktawia Wojciechowska, Maciej Nowak i Natalia Kmieć.

Egzamin polegał na wylosowaniu karteczki z 5 przykładami do rozwiązania. Jeśli uczeń podał 5 poprawnych odpowiedzi – zdobywał tytuł EKSPERTA W ZAKRESIE TABLICZKI MNOŻENIA 2017. Jeśli się pomylił, egzamin był niezdany a można było go powtórzyć dopiero na kolejnej przerwie.

Celem akcji było zachęcenie wszystkich uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po powrocie wakacji. Pomysłodawcą i głównym organizatorem tego matematycznego święta jest polski nauczyciel Andrzej Grabowski oraz wydawnictwo „Rachmistrz”.

Additional information